Premium Media Group uvádí časopis Architect+

Vydavatelství nepolitických, neekonomických časopisů navázalo na tradičního Architekta, kromě toho má Estate a For Golf, do roka plánuje uvést další tři tituly.

Časopis Architect+ pokřtila Eva Jiřičná

Časopis Architect+ pokřtila Eva Jiřičná

Letos vzniklé vydavatelství Premium Media Group, spjaté se skupinou luxusních módních značek a obchodů Premium Fashion Brands právníka Jaroslava Havla, uvádí na český časopisový trh nový titul. Jde o dvouměsíčník Architect+ s podtitulem Revue pro prezentaci české a slovenské architektury, navazující na časopis s dvaašedesátiletou historií Architekt, který v dubnu 2015 skončil. Šéfredaktorem časopisu nicméně zůstává Julius Macháček, původní vydavatel Architekta. Titul má nový design od studia Ex Lovers.

Hlavní tvůrce předchozího Architekta Julius Macháček

Hlavní tvůrce předchozího Architekta Julius Macháček

Obnoveným titulem chce Premium Media Group cílit na architekty, designéry a „sofistikovanou veřejnost se zájmem o obor“. „Titul je víc otevřen i laikům se zájmem o architekturu a zároveň směřujeme ke kosmopolitním trendům v daném segmentu,“ uvádí vydavatel. Distribuce stojí na prestižních architektech, studentech architektury a nejvlivnějších lidech českého a slovenského byznysu. Základnu odbytu tvoří předplatitelé, ale časopis zároveň bude ve volném prodeji na relevantních místech.

Časopis Architect+

Časopis Architect+

Vydavatelství Premium Media Group spadá pod Czechoslovak Premium Brands, skupinu privátních investorů, jež zastupuje zmíněný Jaroslav Havel. Cílem skupiny je stát se lídrem v oblasti služeb pro prémiovou klientelu. Premium Media Group vznikla letos v červnu, rok předtím převzala magazín o nemovitostech Estate. Má také magazín ForGolf. Zvažovala, že se pustí do titulu Travel Design, od toho nakonec investičně ustoupila a bude jen jeho partnerem bez majetkové účasti. „Už nyní se pracuje na dalších akvizicích a do roka by měly přibýt minimálně tři další tituly,“ avizuje grupa.

Sdílejte