V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Přenos ze sněmovny se stíhaným Rathem sledovalo 737 tisíc lidí, zájem se zvýšil i o weby

  • ČTK
  • 06. 06. 2012 14:14

Úterní přenos z Poslanecké sněmovny, ve které vystoupil se svým proslovem pro podezření z korupce stíhaný poslanec David Rath, sledovalo v průměru 737 tisíc diváků starších patnácti let. Jejich podíl na celkovém publiku činil 46,3 %. Pro srovnání například zádušní mši za zesnulého bývalého prezidenta Václava Havla sledovalo koncem loňského roku v průměru 1,6 milionu lidí při podílu na publiku 61 %.

Přenos schůze s Rathem včera začal ve 13.34 a trval až do zpráv v 17.00. Alespoň tři minuty v kuse se na něj dívalo 1,643 milionu dospělých diváků. Na webu České televize si záznam dosud přehrálo témř 7 tisíc lidí.

Rovněž zpravodajské servery vykázaly vysokou sledovanost. Například iDnes.cz zaznamenal v souvislosti s Rathovou obhajobou ve sněmovně až dvojnásobný počet přístupů. „Znamená to, že jsme zobrazili díky čtenářskému zájmu dvakrát více stran než obvykle,“ řekla ČTK zástupkyně šéfredaktora iDnes Naděžda Petrová. Přímý videopřenos si na iDnes.cz otevřelo zhruba 100 tisíc čtenářů. Patří tak k nejúspěšnějším přenosům. Vyšší číslo měl pouze přenos z pohřbu Václava Havla.

Na Novinkách navštívilo úterní zpravodajství ze sněmovny přes 1,2 milionu lidí. Například zprávu o úmrtí Havla četlo 1,7 milionu lidí.

Rath, kterého na jednání dovezla policejní eskorta z vazby v Litoměřicích, hovořil před poslanci asi tři čtvrtě hodiny. Mluvil o politickém procesu. Kauza se projednávala přibližně dvě hodiny. Sněmovna následně potvrdila Rathovo stíhání, pro které hlasovalo 183 přítomných poslanců, dva byli proti.

Ratha policisté zadrželi v polovině května s krabicí, v níž bylo 7 milionů Kč. Podle policie to byl úplatek za zmanipulovanou zakázku týkající se opravy buštěhradského zámku. Rath odmítl, že by přijal úplatek. Jeho advokáti zpochybňují postup policistů, žalobců i vazební stíhání.