Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Přenosy ČT4 se nevejdou do vysílání, několik jich poběží na webu, naráz

Na www.ct4sport.cz od 4. do 6. března poběží čtyři kanály zároveň, diváci na webu budou moci mezi nimi přepínat.

Poprvé od zimní olympiády ve Vancouveru je Česká televize nucena využít internet pro vysílání všech sportovních přenosů, které nakoupila.

Proč? Na ČT2 už sport nemá místo, počínaje letošním rokem ho totiž prakticky výhradně vysílá digitální ČT4. Podobně jako na olympiádě se ale tento víkend sešlo několik významných sportovních akcí.

K vidění budou tenisoví reprezentanti v daviscupovém utkání s Kazachstánem, čeští zástupci na MS v klasickém lyžování, halovém ME v atletice nebo na MS v biatlonu. Stranou dění nezůstane ani play-off hokejové extraligy a další kolo nejvyšší domácí soutěže fotbalistů.

Na www.ct4sport.cz proto ode dneška do 6. března poběží čtyři kanály zároveň, diváci na webu budou moci mezi nimi přepínat.

Sporty, které na webu poběží na čtyřech kanálech:

  • Atletika
  • Klasické lyžování
  • Davis Cup
  • Biatlon
  • Hokej (hlavní zápas)

“Na webu bude mít divák možnost sledovat ty věci, o které živě bude mít zájem na webu bez ohledu na dramaturgiii televizního okruhu ČT4. Pokud se tedy například prodlouží páteční přenos daviscupového zápasu, odstartuje hokej na webu a ve vysílání ČT4 se objeví po skončení přenosu z tenisového utkání,” uvedla ČT.

Rozpis programu webových kanálů