V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Přenosy z letní olympiády mohou stát Radiožurnál až 3 miliony Kč, ČT až 90 milionů

  • ČTK
  • 19. 07. 2012 14:58

Denní živé vstupy ze sportovišť a zákulisí letošních letních olympijských her v Londýně mohou stanici Českého rozhlasu Radiožurnál vyjít až na 3 miliony Kč. ČTK to řekl šéfredaktor Radiožurnálu Jan Pokorný, který do funkce nastoupil v polovině června.

„Konečné náklady budeme znát po skončení akce, pracujeme s rozpočteme mezi dvěma až třemi miliony korun,“ řekl Pokorný. Radiožurnál nabídne posluchačům z letních olympijských her, které budou slavnostně zahájeny 27. července, kompletní zpravodajství.

Každodenní přenosy důležitých okamžiků her zajistí osmičlenný tým sportovních redaktorů rozhlasu a dva technici. Zákulisní informace nabídne ráno a odpoledne zpravodaj Českého rozhlasu ve Velké Británii Jiří Hošek. Další postřehy a komentáře zazní každé ráno v Olympijských fejetonech Miroslava Augustina. „Program upravíme tak, abychom byli živě u všeho podstatného, co se stane v Londýně,“ podotkl čerstvý šéfredaktor Radiožurnálu, který stejnou pozici stával už v letech 2005 až 2008.

Radiožurnál, který každý den poslouchá kolem 700 tisíc lidí, letos hospodaří s rozpočtem téměř 181 milionů Kč. Stanice s 8% podílem zastává čtvrtou pozici na trhu, kterému s podílem přes 12 % dominuje Rádio Impuls.

Televizní přenos her zajistí Česká televize. Olympijské vysílání, které na kanálech ČT4 a ČT2, nabídne divákům celkem 768 hodin sportovních přenosů, vyjde podle odhadů generálního ředitele České televize Petra Dvořáka na zhruba 70 až 90 milionů Kč.