Přepisovat slovíčka na kartičky netřeba, učení angličtiny zlehčí Langino

Aplikace Langino nabízí firmám i školám interaktivní nástroj na procvičování angličtiny. Uživatelé se učí potřebná slovíčka roztříděná podle témat. Ta si mohou vybrat z nachystané nabídky, ve webové verzi si také vytvořit vlastní s výrazy, které si potřebují osvojit. „Vždycky jsem nesnášel přepisování slovíček na kartičky, jazyk jsem se chtěl učit cestou z hodiny, v tramvaji, kdekoliv,“ říká Tomáš Vychodil, zakladatel Langina a majoritní vlastník stejnojmenné firmy (30 % v ní má jazykový lektor Filip Slunský, symbolické 1 % brněnský radní Svatopluk Bartík).

Langino obsahuje celkem 16 přednastavených témat, která se soustředí na běžné životní situace, jako je nakupování, návštěvy různých institucí nebo e-mailová komunikace. Samotná výuka pak probíhá pomocí kartiček s českým i anglickým výrazem, psaním slov podle poslechu nebo jejich překladu, či tvořením správných dvojic. Aplikace následně vytváří přehledy, kolik slov má uživatel procvičených nebo opravdu naučených. 

Langino obsahuje slovník potřebných frází, které zpracuje i na procvičovací kartičky

Langino obsahuje slovník potřebných frází, které zpracuje i na procvičovací kartičky

Langino zaznamenává počet naučených slov v jednotlivých kategoriích

Langino zaznamenává počet naučených slov v jednotlivých kategoriích

Témat lze studovat i víc najednou, uživatelé mohou navíc volit i mezi slovíčky a frázemi. Mohou si též nastavit počet vyučovaných slov v jednom bloku, či jazykový směr výuky. Každé téma se po zahájení výuky ukládá, a je tak dostupné i offline. Langino je k dispozici pro Android a iOS.