Přerovský policejní rada převzal Zlaté pero

Putovní trofej převzal v pražském Altánu Grébovka za letošní vítěze Miroslav Komínek.

Miroslav Komínek převzal Zlaté pero

Miroslav Komínek převzal Zlaté pero

Účastníci slavnostního předání trofeje Zlaté pero

Účastníci slavnostního předání trofeje Zlaté pero

V pražském Altánu Grébovka na zalesněném svahu nad říčkou Botič proběhla desátá předávka Zlatého pera, putovní výroční trofeje, kterou autorům nejlepšího textu roku pravidelně uděluje český Creative Copywriters Club. Vítězka minulého řočníku, kreativní ředitelka agentury Symbio Michaela Pechanová, předala putovní spirálu Miroslavovi Komínkovi, policejnímu radovi Městské policie Přerov. Právě ta byla oceněna za svou stránku na Facebooku. „Vítězství je zasloužené, protože facebookové příběhy z práce strážníků pomocí pouhého slova postupně získaly respekt a kladný vztah veřejnosti k policejnímu sboru v Přerově,“ podotkl Petr Vlasák, prezident Creative Copywriters Clubu.

Miroslav Komínek přišel na vyhlášení ve slavnostním modrém skotském kiltu, který vyjadřuje jeho vztah ke skotské kultuře a který byl darem od jeho paní přímo pro tuto událost.

Z Facebooku do knihy a audioknihy

„S médii jsme začali intenzivněji komunikovat přibližně před čtrnácti, patnácti lety. Už zpočátku jsme se naším panem ředitelem dohodli, že zkusíme předávat informace novinářům poněkud netradičnější formou. Méně strohou a úřední,“ vzpomíná přerovský policejní rada na počátky veřejné komunikace. „Postupně se nám začal plnit adresář jak regionálních, tak celostátních médií. Od roku 2017 jsme se rozhodovali, zda vstoupíme do temných vod sociálních sítí a rozhodování nám trvalo dva roky. Největší obava byla z anonymních útoků. Na jaře 2019 jsme se nakonec rozhoupali, i vlivem stoupající hladiny povodňové řeky. Následně si naše svodky získávaly publicitu a širší zájem,“ popisuje.

Na Facebooku hodlá Městská policie Přerov pokračovat: „Pochopitelně bude záležet na zpětné vazbě veřejnosti, ale ta je zatím pozitivní.“ Texty ze sítě mají dokonce získat knižní podobu: „Nedávno mě oslovili Pavel ŽeleznýNikola Orozovič a inspirovali mě k vydání knihy, postavené na příbězích strážníků z Přerova. Celkem úspěšně sbíráme finance k vydání přes Donio. Když vše půjde dobře, čtenáři budou mít knížku v létě. Vyjde pod novým vydavatelstvím Pracovna.cz. Zároveň už natáčíme i audioverzi, která ožívá hlasem Davida Matáska,“ přibližuje Martínek.

A co by poradil dalším oddělením městských policií ohledně tvorby image před veřejností? „Snad jen, aby prezentovali činnost strážníků v maximální možné míře, protože se o jejich práci musí dozvídat veřejnost. Je sice skvělé, že udělají mravenčí práci, ale pokud se to nikdo nedozví, zůstane na strážnících jakési nesmyslné stigma z devadesátých let.“

Textaři slavili i tancem

Na předávání, které proběhlo ve středu 2. června, byl vidět hlad textařů po společenském životě. Na slavnost dorazilo nejen prezidium Creative Copywriters Clubu, tedy s Petrem Vlasákem rovněž Bára NovotnáPetr Voborský, ale také předchozí předsedkyně poroty Iva Hadj Moussa, jeden z předchozích držitelů Zlatého pera Zdeněk Buchtela a mnozí další. Předseda letošní poroty, režisér a žurnalista Marek Partyš poslal audiozdravici z natáčení, které provozuje prakticky nonstop. Účastníci párty na dálku pozdravili i vítěze zvláštních cenLumíra Kajnara za Odečítání lidu, tým Stay Inside a Ester & JosefinuTerapie sdílením.

V průběhu večera si někteří pohybově nadaní textaři odskočili na terasu Altánu, kam byli pozváni na parket pražskými milovníky salsy

V průběhu večera si někteří pohybově nadaní textaři odskočili na terasu Altánu, kam byli pozváni na parket pražskými milovníky salsy