Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Přes fond Credo Ventures nově investují Gabriel Eichler z Benson Oak či šéf pražské burzy Koblic

Celková výše kapitálu Credo Stage 1 k dnešku dosáhla 430 milionů Kč.

První číslo slovenské mutace Forbesu, listopad 2010. Repro: forbes.sk

Gabriel Eichler byl na obálce prvního čísla slovenské mutace amerického Forbesu, v listopadu 2010. Repro: forbes.sk

Česká společnost Credo Ventures oznámila přistoupení nových investorů do Credo Stage 1, venture kapitálové společnosti zaměřené na investice do mladých firem v oblasti internetu, informačních technologií a zdravotnictví.

Do skupiny investorů do Credo Stage 1 nyní přibývají šéf pražské burzy Petr Koblic nebo partneři Benson Oak Capital Gabriel Eichler a Robert Cohen.

Celková výše kapitálu, kterou má Credo Stage 1 k dispozici pro své aktivity, tak k dnešnímu dni dosáhla 430 milionů Kč.

Čtyři ze stávajících investorů se rozhodli svou investici v Credo Stage 1 navýšit, společnost neoznámila kteří.

Investory u zrodu byli zakladatelé AVAST! Eduard Kučera a Pavel Baudiš, zakladatel LINET Zbyněk Frolík, ředitel AdAstry a Technologický podnikatel roku 2006 Jan Červinka, zakladatel a šéf Elephant Orchestra Jan Barta, šéf Crocodille Petr Cichoň nebo majitelé společnosti RSJ Algorithmics Trading Karel Janeček, Václav Dejčmar, Libor Winkler a Michal Šaňák.

Spolupráce s finančníkem Eichlerem

Credo Ventures zároveň zahájilo spolupráci s investiční skupinou Benson Oak Capital, založenou Gabrielem Eichlerem. Ta je známá především svou úspěšnou investicí do AVG, v portfoliu má i společnosti ETA či Bochemie.

Partnerství Credo Ventures a Benson Oak Capital znamená úzkou spolupráci mezi oběma společnostmi, v rámci níž Credo Ventures bude partnerem zaměřeným na investice do firem v raných fázích, do velikosti 2 milionů euro, Benson Oak se pak bude i nadále specializovat na růstový a rozvojový kapitál a private equity transakce.