Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Podívejte se na fotografie a prezentace.

Přeskládané Události na ČT1 dokázaly po dlouhé době přilákat víc než milion diváků

Hlavní zpravodajská relace České televize Události překročila v pondělí na ČT1 hranici 1 milionu diváků, což se jí nepodařilo minimálně celý loňský rok. Právě od pondělí 2. ledna jsou Události delší o několik minut a začínají už v 18.59.

V pondělí Události končily v 19.38, posledními osmi minutami se tedy překrývaly s Televizními novinami Novy, které tradičně začínají v 19.30. Devětatřicetiminutová pondělní relace na ČT1 měla 1 milion a 31 tisíc diváků starších patnácti let.

Znamenalo to, že Česká televize večerními zprávami na nejsledovanějším programu oslovila víc než desetinu tuzemské populace, což se jí loni podařilo jen čtyřikrát. Rating Událostí na ČT1 v pondělí činil 11,7 %, v úterý to bylo 10,9 % (954 tisíc diváků).

Události však stále nemají na komerční zprávy Novy a Primy – ty v pondělí sledovalo 2,2 milionu, respektive 1,4 milionu diváků.

Česká televize vysílá Události zároveň na zpravodajském kanálu ČT24, tam je sledují necelá dvě procenta tuzemské populace – v pondělí 1,8 % (162 tisíc lidí), v úterý 1,6 % (139 tisíc).