Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Prezident Zeman nechce dávat bilanční rozhovory MF Dnes a Lidovým novinám

Jinak prý neodmítne nabídku veřejných sdělovacích prostředků na rozhovory, jejichž prostřednictvím by skládal občanům účty.

  • ČTK
  • 10. 03. 2013 12:49
Václav Klaus dosloužil ve čtvrtek 7. března po deseti letech, Miloše Zeman je prezidentem od pátku. Foto: Michal Růžička / MAFRA /Profimedia.cz

Václav Klaus dosloužil ve čtvrtek 7. března po deseti letech, Miloš Zeman je prezidentem od pátku. Zeman chce mezi lidi jezdit do krajů, jako to dělal Klaus. Foto: Michal Růžička / MAFRA /Profimedia.cz

Čerstvý prezident Miloš Zeman nebude dávat bilanční rozhovory Mladé frontě Dnes a Lidovým novinám. Uvedl to v pořadu Partie televize Prima Family, ale důvod neřekl. Prohlásil, že jinak neodmítne nabídku veřejných sdělovacích prostředků na rozhovory, jejichž prostřednictvím by skládal občanům účty ze své činnosti, uvedl. S MF Dnes měl neshody už jako premiér, oba listy kritizoval také v době předvolební prezidentské kampaně.

Zeman chce o své práci informovat lidi také na náměstích měst při svých cestách do krajů. „Já bych chtěl, aby lidé na setkání se mnou chodili dobrovolně, toho dosáhnete tím, že je pozvete na náměstí,“ poznamenal v lednu v přímé volbě zvolený prezident, který do úřadu nastoupil v pátek. Zeman připomněl, že už v rámci předvolební kampaně vystoupil na 14 náměstích.

Uvedl, že hodlá navázat na bývalého prezidenta Václava Klause, který do krajů jezdil pravidelně. Zeman vysvětlil, že tyto cesty by „na úkor zahraničních cest“ výjezdy do krajů ještě rozšířil. „Zůstal bych v tom kraji místo dvou tři dny a to by mi umožnilo setkat se jak s úspěšnými podnikateli, tak s úspěšnými starosty, s významnými osobnostmi kraje,“ vysvětlil prezident.

Zeman v televizi potvrdil, že jeho první cesta povede na Zlínsko. Prý to bez jeho vědomí tamním obyvatelům slíbil jeden z jeho přátel. „Ale i sliby přátel se mají plnit,“ dodal Zeman.