Na vysokoškoláky a absolventy cílí 3. ročník akce Nakafe, jež proběhne 25. dubna v Praze, Brně a Frýdku-Místku. Šestnáct členů Asociace komunikačních agentur (AKA) otevře brány zájemcům v rámci akce, již loni navštívilo 500 zájemců o práci v komunikaci. Vstup je grátis, lze přijít od 17 či od 19 hodin. „Počet návštěvníků z loňska překonáme,“ předpokládá Marek Hlavica, výkonný šéf AKA.

Prezident Zeman se vrací na Český rozhlas

Veřejnoprávní rádio zve prezidenta zhruba rok poté, co skončily pravidelné Hovory z Lán.

Zhruba po roční pauze odvysílá veřejnoprávní Český rozhlas rozhovor s prezidentem republiky Milošem Zemanem. V pondělí 4. ledna v 11.33 s ním zařadí dvacetiminutové Interview Plus na stanici Český rozhlas Plus. Povede ho Michael Rozsypal. „Bude to první rozhovor hlavy státu pro média v roce 2016, týkat se bude mimo jiné problematiky migrace či otázek z oblasti zahraniční politiky,“ uvedl rozhlas. „Miloše Zemana jsme pozvali poprvé,“ řekl pověřený šéfredaktor Plusu Alexandr Pícha.

Autentická atmosféra v Lánech začátkem ledna 2015 při prvním Prezidentskem Pressklubu. Na fotografii s prezidentem Zemanem moderátor Luboš Xaver Veselý. Foto: Frekvence 1

Autentická atmosféra v Lánech začátkem ledna 2015 při prvním Prezidentskem Pressklubu. Na fotografii s prezidentem Zemanem moderátor Luboš Xaver Veselý. Foto: Frekvence 1

Zeman v Českém rozhlasu vystupoval pravidelně v obnovených Hovorech z Lán, ale poté, co v nich loni v listopadu mluvil sprostě, se šéf rozhlasu Peter Duhan na pokyn kontrolní rozhlasové rady rozhodl je předtáčet, na což Zeman nepřistoupil. Prezident pak zahájil tradici pravidelného vystupování na komerční Frekvenci 1 a posléze též prostřednictvím videorozhovorů pro web bulvárního deníku Blesk.