V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Prezidentem česko-německé obchodní komory je Jörg Mathew

Jörg Mathew,

Jörg Mathew

Novým prezidentem Česko-německé obchodní a průmyslové komory (ČNOPK) se stal Jörg Mathew, člen představenstva stavební společnosti Hochtief CZ odpovědný za ekonomiku a finance. V nové pozici střídá Axela Limberga„Komoře se úspěšně podařilo prosadit do českého politického prostředí témata jako průmysl 4.0 a startupy a bude v tom pokračovat, letos například svým top tématem inteligentní infrastruktura,“ prohlásil Mathew.

Ve firmě Hochtief působí od roku 1988. Začínal v Düsseldorfu jako projektový manažer a poté se stal vedoucím pobočky Hochtief Civil v Drážďanech. Kromě jiného byl v letech 2012 a 2013 jednatelem Hochtief Trade Solution ltd. v Honkongu.

V komoře působí Mathew od května 2015, kdy byl zvolen do jejího představenstva. Spolu s jeho zvolením na post prezidenta vybrala ČNOPK tři nové členy představenstva - Michael Axmann, finančního ředitele Siemens, Michael Thomas Krüger, ředitele Commerzbank Aktiengesellschaft, a Martin Záklasník, výkonného ředitele firmy E.on, která dodává energie. Znovuzvolen byl Vladislav Sywala, jednatel Messer Technogas.