Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Prezidentský duel ČT nebude moderovat Moravec

Václav Moravec. Foto: Česká televize

Václav Moravec. Foto: Česká televize

Václav Moravec nebude moderovat finální duel prezidentských kandidátů Jiřího Drahoše a Miloše Zemana, který Česká televize chystá na čtvrtek 25. ledna od 20.00. Vysílat se má na ČT1 a zároveň na ČT24 a bude to poslední televizní střet obou soupeřů před druhým kolem prezidentské volby, ať už duely budou dva, nebo čtyři. “V neděli večer jsme se s generálním ředitelem [Petrem Dvořákem – pozn. red.] dohodli, že závěrečnou televizní debatu nemoderuji,” oznámil dnes večer Moravec na Twitteru. Lze to číst mimo jiné jako snahu nedělat z moderátora terč Zemanovy kritiky – prezident na sobotní tiskové konferenci veřejnoprávní instituci nazval “televizí Václava Moravce”.

Proč Moravec nebude moderovat? “Lišily se vzájemné představy vedení ČT a mé o formátu, stopáži a podobně. Dobré pro ČT a její diváky je, že se po mém nedělním sdělení generálnímu řediteli o nemoderování podařilo odblokovat odmítavý postoj kancléře Mynáře k účasti prezidenta Zemana v závěrečné debatě ČT, který prezentoval o víkendu,” sdělil Médiáři.

Kdo debatu bude uvádět, Česká televize nesdělila. Přitom dnes odpoledne vydala oficiální zprávu, v níž naznačuje, že původně s Moravcem počítala. “Moderování bylo tradičně nabídnuto Václavu Moravcovi,” uvedla v tiskové zprávě mluvčí televize Karolína Blinková. Prezidentský duel se bude příští čtvrtek vysílat z Kavčích hor.