V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Přichází aplikace pro chat fiction, Storki můžou lidi číst i psát

S aplikací Storki přichází do Česka literární žánr chat fiction

S aplikací Storki přichází literární žánr chat fiction

Vydavatelství Albatros Media ve spolupráci s knižním festivalem Humbook přichází s aplikací Storki, která přináší takzvanou chat fiction. Jedná se o příběhy, které se skládají pouze z konverzací v podobě krátkých zpráv ve formě SMS nebo chatu. Uživatelé aplikace je můžou číst nebo i sami vytvářet. Příběhy chat fiction existují v různých žánrech od romantiky po horory, a kromě originálních motivů se v nich často vyskytují i známé literární či filmové postavy. Mezi autory jsou i publikovaní spisovatelé jako Majka Danihelová, Lenka Dostálová či Míla Linc

Samotná aplikace slouží jako databáze příběhů všech uživatelů. Těm stačí si mezi žánry vybrat „konverzaci“, kterou se postupně proklikají, případně si ji nechají přehrát automaticky a přečtou si tak celý příběh. Čtenářům se do knihovny navíc ukládají rozečtené nebo přečtené příběhy, k nimž se můžou kdykoli vrátit.

V aplikaci Storki je možné číst příběhy bez registrace, pro jejich publikaci je ale potřeba se přihlásit. Účet si v apce za první týden vytvořilo přes 1.800 lidí a k přečtení už je přes 250 příběhů, dalších 500 je pak rozpracovaných. Aplikace je k dispozici pro Android i iOS.

Storki řadí příběhy do kategorií podle žánrů, novinek nebo autorů

Storki řadí příběhy do kategorií podle žánrů, novinek nebo autorů

Příběhy chat fiction se zobrazují jako konverzace v podobě sms zpráv

Příběhy chat fiction se zobrazují jako konverzace v podobě sms zpráv