Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Podívejte se na fotografie a prezentace.

Přijďte na konferenci WebExpo s 20% slevou. Hlaste se do neděle 18. září

Od čtvrtka 22. do soboty 24. září proběhne v Praze další ročník WebExpo, největší konference o webu ve střední Evropě. Přetiskujeme pozvánku z pera jejího organizátora Václava Stoupy.

Jako mediální partner Médiář.cz nabízí vstupenku s 20% slevou, stačí kliknout na http://webexpo.cz/praha2011/vstupenky/#coupon=MEDIAR, vyplnit zbylé údaje a odeslat vše nejpozději v neděli 18. září.

A teď už Václav Stoupa:

*

Těm, kteří chtějí mít nefalšovaný zážitek blížícího se osmibitového WebExpo, doporučujeme pustit si při čtení této pozvánky tuto mp3ku dokolečka. Pokud nevíte, co znamená osmibitový, vůbec to nevadí. Na WebExpo to zažijete na vlastní kůži.

Program konference

Najdete ho na webexpo.cz/praha2011/program/3 sekce, 4 místnosti, 6 názvů místností. V tom se má účastník vyznat? Doufáme, že ano. Není to tak těžké. Jukněme: program je klasicky, jak je na WebExpo již zvykem, rozdělen do tří hlavních tematických sekcí. Ty jsou DevelopmentDesignBusiness. Development je určen pro přednášky vývojářské, Design pro přednášky webdesignové a Business… eh, nebudeme Vás podceňovat.

Kromě tří hlavních místností máme ještě čtvrtou místnost, která je pojmenována v pátek pro přetlak vývojářských přednášek jako Developement Room a v sobotu jako, pozor(!), Mobile Room. Mrzí Vás zrušení konference Mobera? Snad Vás potěší aspoň tato mobilní místnost, která se na WebExpo objevuje vůbec poprvé.

Aby toho nebylo málo, tak Design Hall se v neděli jmenuje zakukleně UX Hall. Bude obsahovat to nejlepší z User Experience, co pro Vás vybral Ondřej Válka, programový manažer design sekce.

Věříme, že nyní už máte v rozdělení místností dokonale jasno a tudíž je na čase přejít k dobrotám jako raut. Těm, co v tom jasno stále nemají, posíláme ještě jednou link na program.

Development sekce

Na raut si budete muset ještě chvíli počkat. Nejdříve se podíváme podrobněji na program konference, abyste neřekli, že ho zanedbáváme.

Douglas Crockford (US) je pravděpodobně nejpoutavější vypravěč o Javascriptu na této planetě. Leda že by Vaše babička programovala v 50’s v Los Alamos a vyprávěla Vám o tom před spaním. To, co Jakub Nešetřil minulý rok nakousl, Douglas pravděpodobně dokousne.Node.js is coming to your server!

Rasmuse Lerdorfa (US) musíte mít rádi. Díky němu můžete programovat v PHP podobně jako tisíce dalších mladých nadějných programátorů. A kdo by PHP neměl rád? Možná nějací staří nenadějní, ale ti už by stejně dávno měli být manažery. Vstup s vajíčky bude do Development Hall zakázán. Kdo přijde první na čtvrteční warm up v tričku „I’m too sexy for PHP!“, dostane vstup na konferenci zdarma!

Na WebExpo přijede skvělý programátor z největší sociální sítě všech dob. Už víte? Ano, jedná se o programátory nenáviděný, záviděný, kopírovaný a kdo ví co ještě: Facebook! Přímo až z druhého hlavního stanu Facebooku, ve Stodůlkách, přijede jeho nová posila Jakub Vrána (CZ). Představí Vám ajaxové vychytávky, které se pokusí ve Facebooku prosadit. Snad. Tedy na WebExpo přijede určitě.

Karel Minařík (CZ) je legenda českého development undergroundu. Programování již mnoho let vyučuje na filosofické fakultě a nebrání se ani designu. Nebrání se prakticky ničemu, co miluje, takže i tentokrát přijal výzvu přednášet na WebExpo. Ukáže Vám super duper nadupanou NoSQL-Full-Text-Search nuclear-powered extraterestrial (pardon, nechal jsem se unést) – prostě tu Elastic Search! Takže pokud Vás už unavují všechny ty vztahy a chcete se na relační modýlky a databáze vykašlat, přijďte si zakašlat do Development Hall s Karmim a jeho kolegou Lukášem Vlčkem z Redhatu.

Více ze sekce Development.

Design sekce

Je někdo lepším ztelesněním toho, jak správně vytvářet formulářeuser experience webových aplikací než Luke Wroblewski (US)? Není! Luke bude mluvit o navrhování webových stránek, při němž myslíte nejdříve na mobil, potom na digitální záchodové prkénko a nakonec na vše ostatní. Dokonce i nás přinutil udělat web WebExpo responsivní. Tedy ne osobně, nějak na dálku. Je to poměrně zvláštní, zřejmě nás zasáhla nějaká forma jeho čisté myšlenkové energie.

Peter Boersma (NL) má přednášku s nepochopitelným názvem a tématem, o němž nikdo nic neví: Všechno co UX designér musí vzít v potaz, když chce odevzdat dobrou práci. Záhada se stává záhadnější.

Jiří Močička (CZ/UK), který žije a pracuje v Londýně, se na Vás všechny moc těší. Přijede z jedné z nej agentur v UK a na celém světě (R/GA) – má jistě co povídat. Jeho workshop How to become an UX Designer byste neměli opomenout, pokud to chcete ve světě UX designérů někam dotáhnout.

Lukáš Plíhal (CZ) myslí ve velkém. Na velké věci. Lukáš Plíhal má velký myšlenkový tok. Pozitivní. Což je pozitivní. To se Vám bude snažit předat na WebExpo. O tom, jak špatné schůzky a špatný způsob myšlení zabíjí kreativitu, neví asi nikdo více. Lukáš byl zabit už mnohokrát. Přesto žije dál a tvoří skvělé věci. Přijďte se osvěžit a vyskočit z krabičky na jeho přednášce Velikost myšlení.

Více ze sekce Design.

Business sekce

Startupová bublina jistým způsobem dorazila i do Čech. Povídají si o ní snad i babky na farmářských trzích. Možná ji ale úplně nerozumí. Kdyby přišly na WebExpo, porozuměly by víc.

John Vanhara (CZ/US) podniká mimo všechny bubliny. Jeho byznys kvete a vzrůstá, a zřejmě bude vzrůstat i dál, dokud se nevyvine teleportační doprava tovaru. Jenže Honza by stejně nejspíše skoupil teleportační stanice a stal by se tak plasmobaronem. Jeho životní příběh si můžete vyslechnout a hlavně spoooustu otázek položit jen u nás. Nebo v nové řaděDen D. Ale tam je těžší se dostat.

Dan Martell (Kanada) je nejnovější a nejžhavější hvězda programu Business sekce. Tak žhavá, že ho v programu ještě ani nenajdete. Dan se objevil z čistého nebe, tak jsme mu zaplatili a prý je již excitován. Komu něco říká pojem lean startup, ten se může těšit. Komu to nic neříká, tak by se těšit měl.

Tomáš Baránek (BR jako Brno) je známý i neznámý. Původně chtěl povídat o tom, jestlimotivační knihy fungují a jestli budou fungovat i Vám, neb se podílí ve vydavatelství Jan Melvil na vydávání tohoto druhu knih. Ale možná bude mluvit o seznamování a navazování vztahů mezi opačnými pohlaví. Tedy zase nuly a jedničky. Nic nového, ale přesto uvidíte a možná i zažijete zajímavý pohled. Kdo se nebude bát a přijde na workshop, tak se o sobě leccos dozví.

Marek Prchal (CZ jako citlivě zamyšlený) je nepochopitelným zjevem na české kreativní scéně. Možná až výjevem. Koncept zážitkového webu, který přinesl spolu s Lukášem Plíhalem, se stal legendou. Dnes ho kopírují po celém světě, Martin Malý o něm napsal 3negativní články a Česká televize natočila jedno video. Kdo z Vás to má? Marek bude mluvit o tom, jestli někdo rozumí cílové skupině 13 až 19. Jak se říká u nás na tém internetě: mládí má zelenou a rodiče kreditku. Určitě není radno tuto cílovou skupinu podceňovat. Dnes pouze Vaši fanoušci, zítra zákazníci. Doufejte, že ne obráceně.

Více ze sekce Business.

Tlumočení přednášek

Kontroverzní téma, které rozbouřilo vody, konečně získává veselejší tóny. Microsoft nám nabídl, že zasponzoruje tlumočení do českého jazyka v Development Hall, a my to přijali. WebExpo se pokusí zajistit tlumočení do českého jazyka i v Design a Business Hall, pokud se nám povede sehnat dostatek IT znalých tlumočníků za rozumnou cenu. (Hlaste se!) V brzké době čekejte výzvu – budeme dopředu potřebovat spočítat počet přijímačů. Microsoft i WebExpo Vás mají rádi. I Pixyho.

Raut

Je nám potěšením oznámit, že letošní raut se bude konat v Atriu VŠE v pátek 23. 9. od devatenácti hodin a jeho hlavním sponzorem a organizátorem je společnost, která má s pořádáním parádních párty velkou zkušenost. Zejména na jejich narozeninách. Ano, není to Google, je to Seznam.cz! Spolu s Perfect Cateringem (znáte Kluky v akci?) připravují kulinářské hody. Můžete se těšit zejména na pečená krájená masa a zážitkovou kuchyni na místě (pokud VŠE v čele s protipožární katedrou dovolí).

Pro ty, kteří se již na raut z kapacitních důvodů nedostali, se budeme snažit připravit další možnosti pátečního vyžití a přežití chladné noci mimo teplé prostory poslucháren plné geeků až do sobotního rána.

Networking

Nejen přednáškami živ je člověk, jak by řekl klasik. Warm Up Party je jasným cílem všech, kteří se nebudou moci dočkat pátku. Se speciální Speed Networking Game session od Jeanne Trojan. Jste plaší a stydliví? Nebojte se, Jeanne Vás naučí, jak si o tom popovídat ve skupince. Tedy vlastně o byznysu. Sledujte náš facebooktwitter, kde se v pravý čas dozvíte víc informací o párty. Další zábavné a zábavné osmibitové vychytávky připravujeme, a tak je nechceme zakřiknout. Vězte, že pokud to vyjde, tak to bude stejně velká bomba jako Knight Rider.

Závěrečná párty by měla být sněhovou pusinkou na konci konference, z níž budete odcházet s nezapomenutelnými zážitky s Vašimi novými i starými přáteli i nepřáteli. Hledáme dostatečně velký prostor. Není to lehké, ale doufáme, že se nám to podaří. Držte nám palce! Nebo posílejte tipy.

Job Hall

Nemáte práci? Chcete změnit práci? Chcete pracovat zadarmo nebo i za peníze? Přijďte si prohlédnout nabídku předních i dalších webdesignových i dalších globálních i dalších českých firem v Job Hall, která se bude konat v Atriu VŠE v pátek 23. 9. mezi 13h až 15h. Dokonce si můžete inzeráty prohlédnout dopředu na stránkách nabídek práce a na konferenci jít najisto. Za tou svou jedinou… firmou svobodnou. Zdravíme Tomáše Hajzlera!

Ubytování

Takže nemáte práci a navíc nemáte kde bydlet? Tak to je už vážně na pováženou. Dobrá, máme pro Vás dobrou zprávu. To je dobré, ne? Po dobu WebExpo (a pokud chcete, tak i jindy), můžete bydlet v následujících hotelech, apartmánech, hostelech a kolejích, přičemž v některých, díky nám, se slevou. Děkujeme, že nám děkujete.

Hotel Design Merrion nabízí pro účastníky konference jednolůžkový pokoj za 1500 Kč. Kdo by nechtěl spát sám, tak zřejmě využije dvoulůžkový pokoj za 1800 Kč. (Pozn.: spolunocležníky ani spolunocležnice bohužel nezajišťujeme.)

Pokud jezdíte rádi s rodinou, nebo potřebujete větší prostor k životu, využijte nabídku apartmánů Marys’s. S 15 % slevou na 3 noci a více a s 10 % slevou na 2 noci a méně nemůžete udělat chybu. Použijte kupón WEBEXPO.

Jste mladí, pružní a divocí? Využijte hostely s dobrou reputací od Bohemianhostels. Mají celkem čtyři hostely. Možná se v nich potkáte se stejně starými bratry a sestrami přijechavšími až zpoza velké louže. Když budete mít štěstí, tak se možná vyskytne i nějaký startupista na obhlídkách Prahy hledající levné programátory/designéry/markeťáky, které chce odchytit a unést do Silicon Valley, a tam je trápit neustálými párty s investory a odmítáním nabídek na investice v řádu desítek miliónů devalvujících dolarů. Ale vraťme se zpět do Evropy, do Prahy, do hostelů. S kupónem Webexpo získáte 10 % slevu ve všech čtyřech:Miss Sophie’sSir Toby’sCzech InnMosaic House.

Pokud Vám chybí pocit sladkých studentských let, jistě se toužíte vrátit na koleje. Nebo pokud máte pocit, že je to pro Vás ta nejlepší varianta, můžete využít koleje Jarov I. A až E. Možná, že před začátkem semestru již budou plné studentů VŠE. Nejvíce studentů VŠE jsou studentky. K tomu již není co dodat.

*

Snad jen:

Jako mediální partner Médiář.cz nabízí vstupenku s 20% slevou, stačí kliknout na http://webexpo.cz/praha2011/vstupenky/#coupon=MEDIAR, vyplnit zbylé údaje a odeslat vše nejpozději v neděli 18. září.