Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Prima adaptuje finskou sérii Černé vdovy

Zleva Radek Bajgar, Jitka Čvančarová, Lucia Siposová, Jana Plodková. Foto: TV Prima

Zleva Radek Bajgar, Jitka Čvančarová, Lucia Siposová, Jana Plodková. Foto: TV Prima

Televize Prima si pro nový seriál zabrala osvědčenou tvůrčí dvojici – režiséra a dramaturga Radka Bajgara a scenáristku Mirku Zlatníkovou. Ti spolupracovali na úspěšných televizních seriálech Soukromé pasti (pro Novu) a Nevinné lži (pro Českou televizi), společně dělali na filmu Teorie tygra a příští rok jim Česká televize uvede dvoudílnou minisérii o Marii Terezii. Pro Primu teď Bajgar se Zlatníkovou chystají osmidílnou kriminálně-komediální sérii Černé vdovy (finsky Mustat Lesket), jejímž tématem je „ženská sounáležitost a sebevědomí, jež se po kurážném činu otřesou v základech“.

Hlavní role v Černých vdovách mají Jitka Čvančarová, Jana Plodková a Lucia Siposová, dál se ukáží Boleslav Polívka či Filip Blažek. Bajgar režíruje, Zlatníková je v týmu scenáristů, který kromě ní a Bajgara tvoří Michaela Strnad, Milan Tesař a Pavel Gothard. Producentem díla je Petr Erben a jeho firma Good TV.