Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Prima Cool s novými seriály posouvá start prime time o čtvrt hodiny dřív na 20.00

Stanice existuje dva roky, její nejsledovanější pořad sledovalo 324 tisíc diváků.

Digitální Prima Cool sjednocuje počínaje dneškem začátek hlavního večerního vysílacího času s ostatními stanicemi z rodiny televize Prima, posouvá jej z 20.15 na 20.00.

Mezi sedmou a osmou večerní jdou totiž na „velkých“ stanicích hlavní zprávy dne a po nich v osm začíná hlavní program. Právě kolem osmé diváci vybírají, na co minimálně další hodinu budou sledovat. Tím televize nechce tratit.

„Snažíme se našim divákům vyjít vstříc, aby nemuseli po případném sledování zpravodajských bloků na pořady na Prima Cool čekat,“ sdělil Médiáři k „optimalizaci vysílacího schématu“ zástupce stanice Filip Sychra.

Spolu s úpravou schématu mění Prima Cool také programovou náplň. Ode dneška zařazuje před osmou soutěžní japonskou reality show Takešiho hrad (pondělí-pátek od 19.20), která vystřídá Faktor strachu. Další dvě novinky přijdou od osmi v pondělí a v úterý, další v úterý později.

  • Námořní vyšetřovací služba L. A. (od 5. 4., každé úterý od 20.00)
  • V utajení (od 8. 4., každý pátek od 21.20)
  • Ewan McGregor: Na mašině kolem světa (11. 4., každé pondělí od 20.00)

Kromě zmíněných pořadů ještě bude ve 20.00 startovat středeční seriál Dokonalý podraz a čtvrteční kouzelnická show Crisse Angela.

Prima Cool, která odstartovala před dvěma lety, dosáhla v roce 2009 podílu na sledovanosti 0,6 %, rok nato 2,2 %, letos rostou její měsíční podíly až na 3,6 %.

Jejím zatím nejsledovanějším pořadem, jímž zároveň oslavila druhé narozeniny, byl v pátek 1. dubna od deseti večer český snímek Bastardi. Sledovalo ho 324 tisíc dospělých. Díky tomu, že byla mediálním partnerem filmu, ho Prima Cool uvedla v televizním premiéře.

První narozeniny televize Prima Cool 1. 4. 2010

Narození televize Prima 1. 4. 2009