Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Podívejte se na fotografie a prezentace.

Prima Cool uvede reprízu sitcomu How I Met Your Mother v originálním znění s titulky

Ve vedení stanice převážil při jejím startu názor zahraniční série dabovat.

Protagonisté seriálu Jak jsem poznal vaši matku. Foto: Prima Cool

Protagonisté seriálu Jak jsem poznal vaši matku Alyson Hannigan, Jason Segel, Josh Radnor, Cobie Smulders a Neil Patrick Harris. Foto: Monty Brinton/CBS

Televize Prima Cool bude od 1. července, od úterý do pátku, odpoledne v 16.15 vysílat reprízy sitcomu Jak jsem poznal vaši matku (How I met your mother) v originálním znění s titulky.

Půjde o opakování dílů z předchozího večera, ty budou dabované do češtiny. Od 30. června tedy budou uváděny díly v českém znění, pondělí do čtvrtka ve 21.35, následující den pak jejich reprízy v originále s titulky. Půjde o opakování od 1. řady.

„Mladá televizní stanice vychází tímto krokem vstříc všem divákům, kteří si o originální verzi sitcomového hitu psali,“ sdělil její mluvčí.

Prima Cool přinesla do českého prostředí řadu nových seriálů, které dříve bylo možné sledovat jen na zahraničních stanicích, často se také nelegálně stahovaly, mnohdy vzápětí po premiéře v USA. Start stanice Cool provázela velká diskuse, zda populární cykly dabovat, nebo je ponechat s původním znění, s titulky.

Ve vedení stanice převážil při jejím startu v dubnu 2009 názor dabovat. Nyní ohlášenou výjimku lze považovat za snahu zjistit, zda by se nevyplatilo zkusit druhou cestu, případně cíl zvýšit sledovanost v létě, kdy obecně klesá kvůli teplému počasí.

Slavný americký sitcom začíná v roce 2030, kdy přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj oceňovaného seriálu, zasazený do New Yorku, se odehrává v jeho vzpomínkách, asi od roku 2005. Sitcom bývá popisován jako „Přátelé 21. století“.