Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Prima má licenci na nový kanál Prima Krimi

Televize Prima chystá novou stanici Prima Krimi. Regulátor, tedy rada pro vysílání, už Primě udělil příslušnou licenci, a to k zemskému vysílání, k vysílání přes satelit i přes její web. Podle podkladů k licenci má jít o „tematický program zaměřený na dramatickou tvorbu zejména mimoevropské provenience“. Z žánrů mají převažovat seriály, filmy a různé formáty reality show. Stanice má vysílat v češtině, 18 až 24 hodin denně.

Krimi bude už osmým programem Primy, ta kromě hlavního kanálu šíří programy Cool, Zoom, Love, Max, zpožděné vysílání Prima +1 a verzi pro Slovensko Prima Plus. Navíc Viasatu půjčila svou značku pro stanici Prima Comedy Central.