Prima Family mění název zpět na Primu, začíná vysílat v HD. Prima Love „odrůžověla“

Logo Prima HD na tmavém podkladu

Logo Prima HD na tmavém podkladu

Televize Prima změnila název svého hlavního programu z Prima family na původní Prima. Informovala o tom Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Změnu názvu v licence schválila rada na pravidelné schůzi tento týden. Prima o přejmenování požádala letos v polovině července. Nový název mohou diváci na obrazovkách vidět od 10.50, řekl programový ředitel Petr Vladyka. Letos na podzim zároveň stanice přichází se slogany Nechte se naladit a Hvězdy jdou mezi vás.

Prima změnila původní název svého hlavního kanálu v roce 2012 po dlouhém sporu s regionálními televizními studii RTA. S původní licencí totiž byla spojena podmínka sdílení vysílacích frekvencí v určitých časech s regionálními vysílateli. Prima kvůli tomu zažádala o novou licenci pro program Prima family, která již podobnou podmínku neobsahovala.

Vizuální změna se dotkla také kanálu Prima Love, zaměřeného dosud na ženy. Ten nyní odrůžoví, jeho barva bude fialová. Prima chce kanál pozicovat už ne tolik pro ženy, ale víc také pro muže.

Logo Prima Love v nové barvě

Logo Prima Love v nové barvě

Generální ředitel Primy Martin Konrád na dnešní tiskové konferenci také informoval, že televize dnes zároveň spouští vysílání hlavního programu Prima a také kanálu Prima Cool ve vysokém rozlišení obrazu (HD). To ale bude dostupné přes kabel a satelit, v pozemním digitálním vysílání pak jen v lokálních sítích - v celoplošných budou diváci dál ladit jen standardní rozlišení (SD).

Ode dneška 1. srpna má být hlavní Prima vysílána v HD v kabelovce UPC, přes satelitní Skylink a od poloviny září také v pozemní regionální síti 8 Českých Radiokomunikací (vysílač Praha-město, kanál 51, vertikální polarizace). Prima Cool je ode dneška v HD v sítích UPC, od 15. srpna pak v pozemním digitálu, konkrétně v regionální síti 12 Českých Radiokomunikací (vysílač Praha-město, kanál 47, vertikální polarizace).

Svou největší podzimní show, tedy čtvrtou řadu VyVolených bude Prima v HD přenášet, naopak další řadu Česko Slovensko má talent nikoli.