Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Prima vstoupila do videowebu You.bo

Televize Prima dál investuje do videoobsahu: k Prima Play přikoupila podíl v brněnském videoportálu přístupném zdarma a umožňujícím nahrávat uživatelská videa.

Logo videoplatformy You.bo

Logo videoplatformy You.bo

Komerční televize Prima majetkově vstoupila do brněnské společnosti Trendy Media, provozovatele videportálu You.bo. Podle PR manažerky Primy Marie Fianové se jedná o největší akvizici skupiny v posledních letech. Výši získaného podílu neuvedla, nicméně Mladá fronta Dnes, které Prima poskytla informaci přednostně, uvádí, že televize získala v Trendy Media menšinový podíl.

You.bo původně provozovala brněnská firma Business Factory vlastněná Karlem Tlusťákem, z ní se teprve letos 30. dubna, krátce před transakcí, odštěpila zmiňovaná Trendy Media. V ní dosud podle obchodního rejstříku existovaly čtyři majetkové podíly: jeden vlastnil přímo Tlusťák a činil 25 %, v držení Business Factory zůstaly tři další podíly o výši 34 %, 16 % a 25 %.

„Chceme ještě víc posílit naši pozici ve videoobsahu. Způsob konzumace videí se rychle mění, proto potřebujeme rozšířit svou nabídku směrem ke krátkým videím, novým formátům a talentům,“ popsal důvody akvizice Marek Singer, generální ředitel Primy. Ta provozuje grátis přístupný archiv svých pořadů Prima Play a ohlásila na letošek uvedení placené videotéky. Neplacené portály s videem má její spolumajitel, švédská MTG, i v jiných zemích, kde působí.

S platformou You.bo, která funguje od roku 2013, Prima už déle spolupracovala - adresa webu ostatně směřuje na její subdoménu youbo.iprima.cz -, nijak výrazně ji však zatím nepromovala.

V souvislosti s televizní obrazovkou Prima využívá You.bo v rámci pořadu Hrajeme s Alim na kanálu Prima Cool. Videoweb uvádí, že jej denně navštíví 300.000 uživatelů a na Facebooku se může opřít o solidní základnu 1,25 milionu fanoušků. Přístupný je rovněž prostřednictvím mobilní aplikace pro Android a iOS, který umožňuje uživatelům točit a nahrávat svá videa.