V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Prima nasadí Kapitána Exnera a oživí Partičku

Podzimní program televize Prima bude stát na vlastních seriálech, přibude i cyklů o vaření.

Jan Vondráček, Michal Dlouhý a David Novotný v seriálu Kapitán Exner. Foto: TV Prima

Jan Vondráček, Michal Dlouhý a David Novotný v seriálu Kapitán Exner. Foto: TV Prima

Nový detektivní seriál Kapitán Exner podle knih Václava Erbena, dál nové díly vlastních seriálů Modrý kód a Ohnivý kuře, osm premiérových vydání soutěže Pevnost Boyard, také nové díly skečové show Partička, vedle nové řady Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem a podvečerní show Prostřeno! i novinky o vaření Zdeňkova akademie a Hrdina kuchyně. To je hlavní programová nabídka televize Prima pro letošní podzim, jak ji představila ve středu 2. srpna na tiskové konferenci na louce u pražské zoo (tiskovku spojila s večírkem pro obchodní partnery, včetně koncertu skupiny Monkey Business).

Michal Dlouhý, Jan Rosák a Vica Kerekes na tiskové konferenci Primy v pražské zoo. Foto: TV Prima

Michal Dlouhý, Jan Rosák a Vica Kerekes na tiskové konferenci Primy v pražské zoo. Foto: TV Prima

Letošní podzim na Primě má motto Uvidíme se. Pokračuje zábavní Show Jana Krause, také hobby magazíny Váš prima receptář a Vychytávky Ládi Hrušky, publicistické formáty Očima Josefa Klímy a Partie.

Michal Dlouhý jako kapitán Exner. Foto: TV Prima

Michal Dlouhý jako kapitán Exner. Foto: TV Prima

Hlavní roli Kapitána Exnera bude v novém, stejnojmenném seriálu mít Michal Dlouhý. Sekundují mu Jan Vondráček a David Novotný, také Vica Kerekes. Během dvanácti večerů se divákům představí postupně šest nově zfilmovaných klasických detektivních příběhů podle Erbenových knih: Osamělý mrtvý muž, Poslední pád mistra Materny, Denár v dívčí dlani, Znamení lyry, Na dosah ruky a Bláznova smrt. Scénáře psali Jan Drbohlav a Daniel Severa, režírovali Vít Karas a Ivan Pokorný.

Vztahový seriál z prostředí urgentního příjmu v nemocnici Modrý kód uvede nové postavy v podání Bereniky Kohoutové a Davida Gránského, stejně tak seriál z gastronomického prostředí Ohnivý kuře (Otakar Brousek, Martina Preissová, Jindřich Žampa, Kamila Špráchalová).

Zábavní show pod pozměněným názvem Prima Partička přišla o jednoho z dosavadního základního kvarteta Ondřeje Sokola, neboť toho angažovala konkurenční Nova do své úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas. Na Primě tak ve skečích pokračují Michal Suchánek, Richard Genzer, Igor Chmela, Daniel Dangl, nově přibude Marián Čurko. Pětici budou doplňovat na střídačku další komici jako Jakub Kohák nebo Michal Novotný, taky herci, sportovci a zpěváci.

Zdeněk Pohlreich v Ano, šéfe! Foto: TV Prima

Zdeněk Pohlreich v další nové řadě Ano, šéfe! Foto: TV Prima

Segment pořadů o vaření bud na podzim na Primě zastupovat tradiční Pohlreichovo Ano, šéfe! s novou řadou. Přibudou cykly o vaření Zdeňkova akademie, celkem 12 dílů, v nichž šéfkuchař Pohlreich bude učit vařit, a Hrdina kuchyně, série s kuchařem Martinem Škodou a moderátorkou Marií Doležalovou, o jednotlivých surovinách pro přípravu jídel.

Hrdina kuchyně

Hrdina kuchyně, show s Marií Doležalovou a Martinem Škodou. Foto: TV Prima

Filmy a seriály

Na podzim Prima odvysílá i řadu českých filmů, jichž je partnerem. Premiérově nasadí snímky Bezva ženská na krku, Dvojníci, Manžel na hodinu, Miluji Tě modře, Pohádky pro Emmu, Seznamka, Strašidla, Všechno nebo nic, Celebrity s.r.o., Padesátka či Sedmero krkavců.

Tematický kanál Prima Max slibuje zahraniční filmy Mission: Impossible 5, Holky na tahu, Královna pouště, Anglický pacient, První rytíř, Slečna slušňák, série Policajt z Beverly Hills 13 či Kmotr 13.

Na Primě Cool půjdou seriály 24 hodin: Nezastavitelný, Prison Break: Sequel, Top Gear 24, Černá listina: Vykoupení, 8. řadu Námořní vyšetřovací služba LA, 10. řadu Teorie velkého třesku, standardně dá také Simpsonovy.

Na Primě Love se objeví seriály Pobřežní hlídkaCastle na zabitíSběratelé kostí, Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně, Sherlock Holmes: Jak prosté, Myšlenky zločince a tuzemská Karolína, domácí kuchařka.

Dokumentární Prima Zoom přinese mimo jiné osmidílnou českou sérii Srdcaři v Africe.

Změny na pozicích moderátorů

Lenka Špillarová. Foto: TV Prima

Lenka Špillarová. Foto: TV Prima

Ve zpravodajství a publicistice provedla Prima pár personálních změn. Odpolední zprávy, vysílané denně od 16.30, uvádí nově Lenka Špillarová, místo Sandry Parmové, která odchází na mateřskou. Naposledy moderovala 21. července. Špillarová už na Primě moderuje rozhovory Miniduel (vysílají se každý všední den po Poledních zprávách) a chystá reportáže do bulvárního Top Staru. V létě Parmovou nahrazuje také Eliška Čeřovská, dosud reportérka zpravodajství. Třetí moderátorkou Odpoledních zpráv zůstává Monika Leová.

Lucie Šilhánová. Foto: TV Prima

Lucie Šilhánová. Foto: TV Prima

V neděli 13. srpna skončí na pozici moderátorky Diváckých zpráv těhotná Lucie Šilhánová. S Tomášem Krausem relaci moderovala od dubna 2014, poté, co odešla z Ranní show rádia Evropa 2. Letos v lednu se na Evropu 2 vrátila. Divácké zprávy bude Kraus nově uvádět s Michalem Kavalčíkem. Relaci Prima poprvé vysílala v říjnu 2013.

Tomáš Kraus a Michal Kavalčík. Foto: TV Prima

Tomáš Kraus a Michal Kavalčík. Foto: TV Prima