Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Prima Play spouští aplikaci pro Windows

Takto lze listovat pořady Primy na tabletech s operačním systémem Windows 8.1

Takto lze listovat pořady Primy na tabletech s operačním systémem Windows 8.1

Videotéka Prima Play televize Prima uvedla na přelomu roku dvě mobilní aplikace pro Windows Phone pro mobily a pro Windows 8.1 pro tablety. Prima Play obsahuje všechny odvysílané pořady Primy, Primy Cool, Primy Love a Primy Zoom, vyjma Show Jana Krause, která je výhradně na YouTube. Přístup do Prima Play přes web i mobilní přístroje je zdarma.

Prima také tento týden aktualizovala svou starší aplikaci pro Android. Přejmenovala také aplikaci Natoč video pro Android i pro iOS na Prima Reportér. Přes ní umožňuje divákům posílat amatérská videa do každodenního pořadu Divácké zprávy. Denně jich prý přijde šedesát, dosud nejúspěšnější bylo to s opilým hokejovým brankářem z Klášterce nad Ohří.

Už loni v létě byla k dispozici též aplikace Prima Play pro tablety Samsung.