Televize Prima změnila svůj bulvární web Prima Style na Lajk.cz, se zaměřením na youtuberskou scénu. Rebranding následuje poté, co na Prima Style v návštěvnosti vedly už ne celebrity, ale právě youtubeři. Nový web následuje zahraniční 9gag či Ladbible, cílí na mladé, řídí ho Milan Rozšafný.

Prima pohltí ztrátovou dceřinou firmu pro online

Samostatná internetová odnož komerční televize zatím prodělala 17 milionů Kč.

  • ČTK
  • 28. 05. 2015 12:30
Daniel Grunt v říjnu 2014 na konferenci Médiáře o videoreklamě

Daniel Grunt v říjnu 2014 na konferenci Médiáře o videoreklamě

Společnost FTV Prima se sloučí s firmou Prima On-Line, která pro mediální skupinu zajišťuje internetové aktivity. Vyplývá to z projektu fúze zveřejněného ve Sbírce listin. Transakce podle Primy nevyžaduje schválení regulačních orgánů. Zanikající Prima On-Line v posledním roce hospodařila se ztrátou přes 5 milionů Kč, neuhrazená ztráta z minulých let podle účetních záznamů činila téměř 12 milionů, celková bilance růstové fáze dceřiné firmy tak činí -17 milionů.

Prima On-Line vznikla na začátku roku 2013, televize ji zakládala při příchodu Daniela Grunta, který jí dosud vede. Prvním významným projektem bylo spuštění webu k tehdy připravované stanici Prima Zoom. Postupně přibyly i další tematické weby, mezi posledními Prima Living zaměřený na bydlení. Firma se věnovala i rozvoji přehrávače Prima Play.

Očekávaným projektem je ohlášená placená videotéka, se kterou Prima přijde zřejmě ve druhé polovině roku.