Prima přesouvá seriál Eliška a Damián ze soboty na pondělí

Po třech dílech mění hlavní podzimní novinka Primy slot, místo ní přijdou Zákony vlka 2.

Emma Smetana a Robert Urban, protagonisté seriálu Eliška a Damián

Emma Smetana a Robert Urban, protagonisté seriálu Eliška a Damián, na srpnové akci Primy k představení podzimního programu. Foto: TV Prima

Televize Prima už nebude v sobotu večer vysílat seriál Eliška a Damián. Ten přitom prezentovala jako svou hlavní novinku letošní podzimní sezóny, která je navíc připomínkou 30 let existence této komerční televize. Nová série Primy ale uplynulou sobotu neuspěla v přímém střetu hned dvou dílů se seriálem Táta v nesnázích konkurenční Novy.

Po třech odvysílaných dílech tak Eliška a Damián opouští sobotní slot a přesouvá se na pondělí večer. Místo něj Prima od 16. září zařadí jiný svůj seriál Zákony vlka. Jeho první řadu odvysílala na jaře, nyní nasazuje druhou řadu. Prima to uvedla v aktuálních programových plánech.

Hlavní role v detektivní sérii Zákony vlka ztvárnili Stanislav Majer a Linda Rybová. Foto: TV Prima

Hlavní role v detektivní sérii Zákony vlka ztvárnili Stanislav Majer a Linda Rybová. Foto: TV Prima

V novém slotu v pondělí po 20. hodině, od 18. září, půjde Eliška a Damián proti dvěma kriminálkám na konkurenčních kanálech. ČT1 v pondělí dává premiérový seriál Oktopus, Nova premiérovou řadu Kriminálky Anděl. Proti nim Prima dosud vysílá čtvrtou řadu krimiseriálu Polda, ten se teď z pondělního večera přesune na sobotu, do času po půl desáté večer.

Děje se tak v době, kdy Prima po 10 letech mění vedení programu. Oficiálně k zítřejšímu dni se programovou ředitelkou stane Alex Ruzek, která v minulosti léta řídila program konkurenční Novy. Na Primě střídá dosavadního programového ředitele Romana Mrázka.