Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Prima přišla s videoplatformou You.bo

Službu s uživatelskými klipy s televizí provozuje brněnská Business Factory.

Videoplatforma You.bo

Videoplatforma You.bo

Televize Prima přišla na českém internetu s videoplatformou You.bo, funguje na adrese youbo.iprima.cz. Jejím provozovatelem je brněnská firma Business Factory Karla Tlusťáka. Služba nabízí zdarma přístupné videoklipy a umožňuje lidem nahrávat je na web. Je dostupná i prostřednictvím mobilní aplikace pro operační systém Android, rovněž grátis.

Služba funguje už pár měsíců, opírá se o silnou základnu na sociální síti Facebook, kde ji sleduje 1,2 milionu fanoušků. Prima ale zatím videoplatformu nijak nepropaguje. Nekomentovala ani další plány s touto službou.

Na říjnové mikrokonferenci Médiáře o videoreklamě nicméně Pavel Krbec, který je v MTG, spolumajiteli Primy, zodpovědný za videoslužby, řekl, že televizní skupina bude i v Česku vyhledávat spolupráci s menšími firmami z oblasti zábavy či multimédií, zprostředkovávat jejich obsah či služby svému publiku a za to do firem majetkově vstupovat: „Když má někdo online firmu, kterou někam dotáhl, fungující produkt připravený pro velký launch a jediné, co chybí, je dostat se do povědomí uživatelů, my jako MTG, případně Prima, jsme připraveni si s vámi sednou a říct, že za část firmy to doručíme. Zajímají nás herní aplikace, gaming, vše, co se týká zábavy, zpráv, obsah.“ Přístup „media for equity“ funguje v rámci European Media Alliance, kterou MTG zformovala s několika dalšími evropskými mediálními hráči právě loni v říjnu.

Skupina MTG v domovské Skandinávii provozuje placenou videotéku Viaplay, v Bulharsku předloni koupila videoserver Vbox7.com, ten je přístupný zdarma. V Česku Prima provozuje videotéku pořadů odvysílaných v televizi Prima Play.

Hlasování na You.bo

Prostřednictvím platformy You.bo je možné také hlasovat v nové anketě o nejoblíbenějšího herce a herečku v reklamě, kterou v rámci nadcházejícího ročníku soutěže Zlatá pecka pořádají Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace a Herecká asociace právě ve spolupráci s televizí Prima. Hlasuje se do 18. února do 18 hodin, slavnostní vyhlášení soutěže proběhne 25. února na pražské Lávce.

Médiář je jedním z mediálních partnerů Zlaté pecky