Začali 1. března 2004, teď si Reportéři ČT připomněli 15 let své existence. Hodně sil do dalších let!

Prima ruší Krimi zprávy, pohltí je Velké zprávy

Prodloužená zpravodajská relace Primy bude mít 45 minut, slibuje víc živých vstupů.

Tváře zpravodajství a publicistiky. Foto: TV Prima

Tváře zpravodajství a publicistiky. Foto: TV Prima

Televize Prima zjednoduší svůj každodenní zpravodajský blok mezi 19. a 20. hodinou. Počínaje nedělí 1. července z ní vypustí samostatnou relaci Krimi zprávy, které měly čtvrthodinovou stopáž, začínaly v 19.25 a zabývaly se aktuálními kriminálními případy. Hlavní Zprávy FTV Prima se nově budou jmenovat Velké zprávy a budou trvat od 18.55 nově až do 19.40. Na ně pak budou navazovat Divošky postavené na amatérských videoklipech a na ně v 19.50 bulvární Top Star. Na Velkých zprávách se má podílet skoro sedm desítek reportérů, vysílat se budou i na internetu a na sociální síti Facebook.

„Velké Zprávy nabídnou divákům prostřednictvím živých vstupů reportérů z regionů dění v Česku v přímém přenosu. Redakce Krimi zpráv spojila síly s redakcí domácího zpravodajství, větší prostor dostanou také témata ze zahraničí. Nově místo klasických reportáží sázíme právě na živé vstupy z míst, v reálném čase živě pokryjeme zásadní dění v celém Česku,“ říká Jitka Obzinová, šéfredaktorka zpravodajství a publicistiky Primy.

“Dvouminutové reportáže z domova i ze světa napěchované v pětadvaceti minutách začínají být v televizním zpravodajství po celém světě minulostí. Dění se dnes totiž mění z minuty na minutu. Natáčet reportáže, vybírat záběry, psát texty, namlouvat a pokrývat obrázky, to vše trvá. Dobře víme, že dnešní divák chce informaci dostat pokud možno hned a živé vstupy jsou skvělou příležitostí, jak zprávu podat rychle, přehledně a jasně,“ doplnila.