V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Prima ruší Krimi zprávy, pohltí je Velké zprávy

Prodloužená zpravodajská relace Primy bude mít 45 minut, slibuje víc živých vstupů.

Tváře zpravodajství a publicistiky. Foto: TV Prima

Tváře zpravodajství a publicistiky. Foto: TV Prima

Televize Prima zjednoduší svůj každodenní zpravodajský blok mezi 19. a 20. hodinou. Počínaje nedělí 1. července z ní vypustí samostatnou relaci Krimi zprávy, které měly čtvrthodinovou stopáž, začínaly v 19.25 a zabývaly se aktuálními kriminálními případy. Hlavní Zprávy FTV Prima se nově budou jmenovat Velké zprávy a budou trvat od 18.55 nově až do 19.40. Na ně pak budou navazovat Divošky postavené na amatérských videoklipech a na ně v 19.50 bulvární Top Star. Na Velkých zprávách se má podílet skoro sedm desítek reportérů, vysílat se budou i na internetu a na sociální síti Facebook.

„Velké Zprávy nabídnou divákům prostřednictvím živých vstupů reportérů z regionů dění v Česku v přímém přenosu. Redakce Krimi zpráv spojila síly s redakcí domácího zpravodajství, větší prostor dostanou také témata ze zahraničí. Nově místo klasických reportáží sázíme právě na živé vstupy z míst, v reálném čase živě pokryjeme zásadní dění v celém Česku,“ říká Jitka Obzinová, šéfredaktorka zpravodajství a publicistiky Primy.

„Dvouminutové reportáže z domova i ze světa napěchované v pětadvaceti minutách začínají být v televizním zpravodajství po celém světě minulostí. Dění se dnes totiž mění z minuty na minutu. Natáčet reportáže, vybírat záběry, psát texty, namlouvat a pokrývat obrázky, to vše trvá. Dobře víme, že dnešní divák chce informaci dostat pokud možno hned a živé vstupy jsou skvělou příležitostí, jak zprávu podat rychle, přehledně a jasně,“ doplnila.