Prima sbírá lidi z Novy, Barrandov z Primy

Komerční televizní dvojka Prima mnohokrát sáhla po manažerech i tvářích největší konkurence Novy, letos to není jiné. Tváře Primy zase zužitkovává trojka trhu Barrandov.

Láďa Hruška s hruškou na čepici. Foto: TV Prima

Láďa Hruška dostal na Primě nový pořad Vychytávky. Je to pokus o modernější Receptář. Foto: TV Prima

Pavel Krbec, Lucia Kršáková, Michal Pacina, taky obchodníci, píáristi, moderátorky Prásku, sourozenci Gondíkovi, naposledy Láďa Hruška. Řadu manažerských pozic i moderátorských postů v televizi Prima ve velké míře obsazují lidé, s nimiž se předtím rozešla Nova, komerční jednička trhu, Primy největší konkurence.

Hrušku Prima získala poté, co se nedokázal domluvit na další spolupráci s Novou. Letos na podzim má na Primě uvádět pořad označovaný jako „moderní novodobý Receptář“. Oficiální podrobnosti k tomu se očekávají až na dnešní tiskové konferenci Primy k podzimnímu programu. Hrušku pořádně proslavila role „gastronomického experimentátora“ v Televizních novinách, ačkoli před nástupem na Novu i na Primě působil jako reportér zpravodajství.

Po odchodu z Novy a před nástupem na Primu Hruška letos začal vytvářet video pro bulvární web Extra.cz. Spolupráce má nadále podle ředitele vydavatelství Extra Online Media Tomáše Kačeny pokračovat, bulvární web je podle něj s Hruškou domluvený na exkluzivitě v oblasti online médií. 

Adéla a Dalibor Gondíkovi. Foto: TV Prima

Adéla a Dalibor Gondíkovi. Foto: TV Prima

O Hruškovi se na Nově před několika měsíci uvažovalo jako o nástupci AdélyDalibora Gondíkových, měl po nich moderovat Rady ptáka Loskutáka. Gondíkovi, léta s Loskutákem spjatí, totiž začátkem letoška přešli na Primu uvádět podobný týdeník Gondíci s.r.o.

Dalšími tvářemi Novy, které aktuálně nastoupily do Primy, jsou bývalé reportérky bulvárního magazínu Prásk! Gabriela Mikešová a Veronika Sasková. Mikešová se stala od 1. července vedoucí vydání každodenního večerního bulváru VIP zprávy a Veronika Sasková nastoupila do stejného pořadu jako reportérka, k tomu teď začala moderovat rozhovoryOdpoledních zprávách Primy.

Prima bere manažery i lidi do PR

Lucia Kršáková. Foto: TV Nova

Lucia Kršáková. Foto: TV Nova

Kromě moderátorů zamířila na Primu i důležitá členka managementu, která donedávna působila na Nově. K 1. září se pozice výrobní ředitelky Primy ujme Lucia Kršáková, která do začátku léta zastávala tutéž pozici na Nově. Kršáková na Primě nahradí Radka Janouška, který vedl výrobu necelé dva roky. Šéfem strategií a procesů Primy se čerstvě stal Pavel Chládek, který dosud zastával na Nově podobnou pozici ředitele projektového managementu a obchodních systémů.

Z Novy na Primu loni přestoupil Pavel Krbec, do té doby ředitel online médií Novy. Krbec se stal v lednu 2014 zodpovědným za online aktivity MTG, spoluvlastníka Primy, v regionu střední a východní Evropy. Internetové aktivity Novy kdysi řídil i současný šéf online médií Primy Daniel Grunt, který ale příchod ke komerční dvojce proložil působením ve vydavatelství Sanoma Media Praha. Stejně tak Petr Jelínek, který byl mimo jiné od září 2014 půl roku obchodním ředitelem Primy (šéfem Media Clubu), předtím se staral o prodej internetové reklamy. Letos v květnu ale na Primě skončil.

Loni na podzim posílila mediální zastoupení Media Club, které supluje obchodní oddělení Primy, na pozici head of sales Pavla Bártová, rovněž tam zamířila z obchodního oddělení Novy. Tentýž směr už rok předtím nabral ředitel regionálního prodeje Media Clubu Robert Renč, ten už ale na Primě také nepracuje. Začátkem léta loňského roku přešel na Primu na stejnou pozici i kreativní ředitel Novy Michal Pacina.

V červenci loňského roku se pak stala PR manažerkou Primy Marie Fianová, která zastávala před odchodem na mateřskou dovolenou funkci corporate PR manager na Nově. O chvíli dřív se PR koordinace zpravodajství Primy ujal Vedran Kovačevič, i on předtím pracoval pro konkurenční Novu, kde vytvářel pořad Volejte Novu.

Mluvčí Primy Marie Fianová personální strategii nechtěla komentovat. Podle mluvčí Novy Anny Suché obrácený postup, že by si Nova přetahovala lidi z Primy, příliš nefunguje. „Jako lídr trhu si vychováváme schopné manažery a moderátory,“ prohlašuje. „Je běžné, že lidé po určité době hledají změnu, a v těch chvílích se logicky nabízí přesun mezi jednotlivými televizními skupinami. Pro všechny klíčové pozice máme nastaven systém pro vychovávání nástupců a současně klademe důraz na kvalitní nábor a rozvoj nových talentů.“

Soňa Norisová. Foto: TV Prima

Soňa Norisová. Foto: TV Prima

„Za povšimnutí stojí, že televizní skupiny od nás občas přebírají i jiné osvědčené vzorce, například některé úspěšné postavy z našich seriálů ztvárněné výraznými herci se následně objevují v podobných rolích v konkurenčních formátech,“ dodala Suchá. Připomeňme třeba, že Václav Postránecký se po roli v populárních Doktorech z Počátků objevil v seriálu Primy Vinaři. Či že hlavní tvář úspěšné novácké Policie Modrava Soňa Norisová bude teď pro Primu točit tematicky obdobnou látku, seriál VIP vraždy.

Kdo už byl na Primě, toho chce Barrandov

V sobotním QI vystoupila i Alice Bendová či Jakub Kohák. Foto: TV Prima

Herečka a moderátorka Alice Bendová vystupovala i v zábavních pořadech Primy. Foto: TV Prima

Koloběh lidí mezi jednotlivými televizemi ale není nic mimořádného. Programové schéma postavené na tvářích i pořadech, které přinesly úspěch jiným stanicím, dlouhodobě vytváří televize Barrandov. Aktuálně se v programu připraveném pro podzimní období objevuje několik známých jmen především z Primy.

Loni začala televize Barrandov uvádět pořad Nikdo není perfektní, který je obdobou formátu Primy Nikdo není dokonalý. Letos na jaře pro něj získala i téhož moderátora Jiřího Krampola.

Teď od podzimu s ním bude zábavní formát nově uvádět také Mahulena Bočanová, někdejší moderátorka Top Star Magazínu. V pořadu Barrandovská Sedmička se zase nově objeví jako moderátorka Alice Bendová, která hrála v seriálech Primy Svatby v Benátkách či Velmi křehké vztahy nebo se objevovala v zábavních pořadech Kdo je kdo? QI.

Barrandov ale sáhl také po Jiřím Babicovi, který měl svůj pořad Babicovy dobroty na Nově, v novém formátu Barrandova Babica vs Sapík bude vystupovat s kuchařem Jaroslavem Sapíkem.