Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Prima se chystá letos 12. listopadu spustit svůj čtvrtý kanál Prima family

Prima provozuje už tři kanály: kromě hlavního též Prima Cool pro muže a Prima Love pro ženy.

Za pět měsíců by měla odstartovat rodinná televizní stanice Prima family, celkově čtvrtá z rodiny televize Prima. Řekli to minulý čtvrtek na schůzi volebního výboru zástupci vedení Primy, když argumentovali, proč jsou pro to, aby datum završení televizní digitalizace bylo 11. 11. 2011.

„Už tři roky počítáme s datem dokončení přechodu na digitální vysílání 11. 11. 2011 a počítáme s tím jednoznačně. Spory se objevily až letos, dosud žádné nebyly,“ prohlásil v parlamentu právník Primy Pavel Kubina, „počítáme s tím, že od 12. 11. spustíme novou stanici. To by také mělo velice závažnou konsekvenci, kdyby nám po třech letech někdo řekl, že tu stanici, co chceme spustit 12. 11., spustit 12. 11. nemůžeme,“ varoval.

Generální ředitel Primy Marek Singer později na dotaz Médiáře naznačil, že by se mělo jednat právě o program Prima family. Na ten už televize licenci vlastní od loňského jara [rozhodnutí rady pro vysílání v PDF]. Tehdy slíbila vysílat 24 hodin denně „plnoformátový program se zaměřením na filmy, seriály, dokumenty, zábavní, soutěžní, diskusní a sportovní pořady, se zpravodajstvím, publicistickými pořady a magazíny“.

Prima provozuje už tři programy: hlavní kanál (v pozemních sítích a přes satelit), od dubna 2009 Prima Cool (v pozemních sítích, přes satelit a přes kabel) hlavně pro muže ve věku 15-40 let a od března 2011 Prima Love (v pozemních sítích a přes satelit; původně Prima klub, později R1) pro ženy ve věku 15-44 let.

Licence na Prima Cool a Prima Love získala televize jako kompenzaci za to, že souhlasila s digitalizací, tedy s uvolněním svých analogových kmitočtů pro digitální sítě, do nichž se vejde víc programů, včetně konkurenčních.

Zmíněný rodinný kanál může Prima spustit až po završení přechodu z analogové na digitální televizní vysílání. O tom momentálně běží spor - poslanci se dnes chystají schvalovat novelu mediálního zákona, která by datum 11. 11. 2011 jako rozhodující potvrdila, byť na Jesenicku a Zlínsku má analogová televize běžet až do konce června 2012.

Prima nyní tlačí na radu pro vysílání, aby mohla začít v první možný termín, právě 12. listopadu. Tímto dnem se totiž také liberalizuje trh a otevře se dalším konkurentům - o licencích už rada nebude rozhodovat, bude ji moci dostat prakticky každý.