Ze zájemců o členství v Radě ČT vystoupili ve čtvrtek před poslanci nejvýrazněji Vlastimil Venclík a Tomáš Němeček. Rozhodovat se ale samozřejmě nebude jen podle kvality vystoupení při veřejném slyšení, kandidátům ostatně z osmnáctičlenného volebního výboru naslouchala vesměs jen pětice poslanců – Golasowská (KDU-ČSL), HolomčíkMartínek (Piráti), Juchelka (ANO) a Španěl (SPD). Mohli se ovšem spolehnout na aktivistu Jana Šinágla, který se kandidátů ptal s nimi.

Prima se v nové grafice vrací k oranžové

Novou grafiku Primy přichystal bývalý dlouholetý kreativní ředitel konkurenční Novy.

V sobotu 30. srpna po večerních zprávách představí televize Prima svůj nový design. Nová bude celá vnitřní grafika, divákům se postupně představí podzimní identy televize a změnou prošel i zvukový design. Proměna je prací týmu čerstvého kreativního ředitele Primy Michala Paciny. Ten donedávna na téže pozici léta pracoval v konkurenční Nově.

Redesign má přinést nový koncepční přístup ke značce Prima. Vnitřní grafika chce být přehlednější a výraznější. Prima se vrací k oranžové jako hlavní korporátní barvě. Doplňuje ji červenou, tyrkysovou, černou a bílou.

Od soboty se také na obrazovce začnou představovat tváře Primy ve spojení s pořady, v nichž se pravidelně objevují. Doprovodí to modifikace hlavního sloganu je Prima žít naplnoje Prima být nad věcíje Prima být milýje Prima být šéfje Prima že jedeme. V identech se objeví Gabriela KratochvílováRoman ŠebrleTereza KostkováVáclav PostráneckýZdeněk PohlreichIva KubelkováPetra Hřebíčková či duo Richard GenzerMichal Suchánek.

Zdeněk Pohlreich

Zdeněk Pohlreich

Václav Postránecký

Václav Postránecký

Jan Kraus

Jan Kraus

Alois Švehlík

Alois Švehlík

Gabriela Kratochvílová

Gabriela Kratochvílová

Roman Šebrle

Roman Šebrle