Majitel Seznamu Ivo Lukačovič prohlásil, že jeho online televize Stream.cz dosud byla „obrovská černá díra na peníze“ a teprve teď „se konečně přehoupla z dlouhotrvající, chronické ztrátovosti a začala generovat minimální zisk“. Říká to poté, co Stream.cz opustila dvojice ZáhořKuchynka, jež staví konkurenční projekt pro Mall Group. „Některé formáty čistě internetová televize nemůže uživit,“ tvrdí Lukačovič. Stream.cz s novými šéfy ohlásil novou vlnu seriálů pro mainstream.

Prima pustí satelitní kanály Prima Plus a Prima +1

Chystaný kanál Prima Plus je určen pro Slovensko, Prima +1 má vysílat v Česku.

Televize Prima získala od rady pro vysílání licenci na satelitní vysílání nového programu Prima Plus na Slovensku a také plnoformátového programu Prima +1 na území Česka. Obě licence platí standardně 12 let. Prima Plus má vysílat 14 až 24 hodin denně, Prima +1 nonstop celý den.

Prima Plus jde stejnou cestou jako nedávno spuštěná Nova International, respektive její sesterská Markíza v Česku. Má být legální nabídkou původních českých pořadů Primy pro sousední Slovensko. Tam se Prima stejně jako Nova snaží omezit své vysílání, které obsahuje i převzaté pořady, na něž pro Slovensko nemají práva. Slovenský soud nedávno předběžným opatřením nařídil slovenskému kabelovému operátorovi Satro, aby na Slovensku zastavil šíření televizních stanic Primy. Prima rozhodnutí uvítala právě s tím, že připravuje řešení, aby Slováci mohli sledovat její pořady legálně.

Program Prima +1 by měl být časově posunutou verzí hlavního kanálu Primy, uvádí web Digitální rádio Českého rozhlasu. Mělo by jít o totéž vysílání zpožděné o hodinu.

Pro Primu jde o sedmý a osmý televizní kanál v jejím portfoliu. Provozuje hlavní kanál Prima a dále tematické stanice Prima Cool, Prima Love, Prima Zoom, Prima Max a Prima Comedy Central.