Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Prima staví Cesty domů proti Ordinaci Novy. Bohdalovou, Pohlreicha a Krause proti pátkům ČT1

Hlavními zbraněmi Primy pro letošní podzim jsou novinkové seriály Obchoďák a Základka a přesunuté Cesty domů.

Seriál Obchoďák je vůbec nejdražším projektem Primy. Televize v něm využije i Ondřeje Sokola, populární tvář svého skečového pořadu Partička. Foto: TV Prima

Seriál Obchoďák je vůbec nejdražším projektem Primy. Televize v něm využije i Ondřeje Sokola, populární tvář svého skečového pořadu Partička. Foto: TV Prima

Dvojka televizního trhu Prima chystá frontální útok na konkurenční, dosud vedoucí televizi Nova a částečně na úspěšné večery první program veřejnoprávní České televize. Ukazuje to dnes odhalené programové schéma, jež Prima připravuje pro svůj hlavní kanál Family na letošní podzim. Letos se chce stát nejsledovanější tuzemskou televizí.

Podzimní programové schéma televize Prima family. V popředí programový šéf Petr Vladyka. Foto: Linda Matásková

Podzimní programové schéma televize Prima family. V popředí programový šéf Petr Vladyka. Foto: Linda Matásková

Proti Nově

Klíčové je přesunutí vztahového seriálu Cesty domů, který se dosud vysílal o pondělcích a středách od 20 hodin, na úterky a čtvrtky od osmi večer. Pokud Nova v tento čas ponechá zaběhnutý cyklus Ordinace v růžové zahradě 2, bude to střet, který bude o podzimních číslech a pořadí dvou největších komerčních stanic u nás rozhodovat především.

Populární Ordinace je totiž nejsledovanější nezpravodajský pořad televize Nova (často předčí i Televizní noviny). Cestám domů by v přímém střetu mohlo pomoci, že na Nově zůstanou i na podzim prodloužené Televizní noviny, to znamená, že Ordinace by začínala kolem 20.15 či 20.20, to znamená o pět až deset minut později než konkurenční cyklus na Primě.

„Jde o klasickou předzápasovou přípravu. My jsme představili i to, kde bude kdo hrát, konkurence jen sestavu. Takhle bysme to chtěli,“ řekl Médiáři generální ředitel Primy Marek Singer v narážce na to, že Nova zatím neodhalila, kdy který podzimní pořad nasadí.

Kdyby nakonec Ordinací hnula naopak na pondělky a středy, utkala by se s novým seriálem Obchoďák, natáčený v pražských Arkádách. Ten právě vždy v pondělí a ve středu od 20 hodin poběží na Primě. Podle šéfa programu Petra Vladyky jde o „největší investice Primy v její historii“. Od toho si Prima slibuje vysokou sledovanost - podle Vladyky má Primě pomoci „rozdíl mezi ní a hlavní konkurencí [Novou] definitivně smazat“.

Třetím stěžejním původním seriálem je novinková Základka, komediální cyklus, který poběží v pondělí od 21 hodin.

A konečně soupeřem podvečerního „nekonečného“ seriálu Novy Ulice bude na Primě i nadále Prostřeno (od 18 do 19 hodin) a první půlka zpravodajské hodiny (od 19 do 19.30).

Proti ČT1

Páteční večer zase Prima poskládala tak, aby ve sledovanosti porážela ČT1. Tam už drahný čas vládne trio pořadů český seriál - Třináctá komnata - Všechnopárty Karla Šípa. Prima proti tomu staví talk show Jiřiny Bohdalové Zrcadlo tvého života (od 20 hodin), jakousi Poštu pro tebe s celebritami jako Gott, Bílá či Eben, „další poslední řadu“ Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem (od 21 hodin) a Show Jana Krause (od 22 hodin).

Právě narušit páteční hegemonii ČT1, kterou před lety pomáhal budovat úspěšným Uvolněte se, prosím! Jan Kraus, si Prima dala za cíl. „Určitě chceme investovat do pátku, abychom zahýbali poměry, které jsou dlouho nastavené,“ podotkl na dotaz Médiáře k páteční skladbě ředitel Singer.

Schéma víkendových večerů na Prima family. Foto: Linda Matásková

Schéma víkendových večerů na Prima family. Foto: Linda Matásková

Programové schéma všedních dní na Primě Cool. Foto: Linda Matásková

Programové schéma všedních dní na Primě Cool. V pondělí večer od 22.10 Živí mrtví. Foto: Linda Matásková

Programové schéma Primy Love. Foto: Linda Matásková

Programové schéma Primy Love. Foto: Linda Matásková