Národní federace hudebního průmyslu rozeslala v podobě PDF první číslo čtvrtletníku Svět vinylů, pro první kvartál 2018. Jde o přehled novinek, redakci vede Josef Vlček. „Vzhledem k rostoucí oblibě tohoto specifického formátu jsme přistoupili k této formě jeho propagace,“ vzkazují gramofirmy.

Prima točí seriál mikrokomedií Jetelín

Příběh komediálního cyklu se točí kolem čtveřice čtyřicátníků z obce kousek za Prahou.

Jiří Hána, Richard Genzer a Jan Šťastný. Foto: TV Prima

Jiří Hána, Richard Genzer a Jan Šťastný. Foto: TV Prima

Cyklus mikrokomedií s názvem Jetelín začala natáčet televize Prima. Hlavní roli v nich má nadsázka. Odehrávají se v obci pár kilometrů za Prahou. Hlavními hrdiny jsou čtyři kamarádi (představují je Jitka Ježková, Richard Genzer, Jiří Hána a Jan Šťastný), kteří společně vyrůstali ve čtyřech sousedících domcích. Dnes už je jim všem kolem čtyřicítky, většina z nich si založila rodiny, pořád ale žijí blízko sebe, navštěvují se a radí.

„Jetelínem chceme rozhodně navázat na úspěchy našich posledních seriálů,“ připomněl generální ředitel Primy Marek Singer třeba Ohnivý kuře. Seriál pochází z pera scenáristy Davida Litváka. Režie se ujali Vlado Balko a Martin Kopp. Kdy bude nasazen do vysílání, Prima ještě neuvedla.