Prima uvede na jaře show Aréna národů a spustí videotéku Prima Play

  • ČTK
  • 24. 01. 2012 16:23

Hlavním tahákem jarního vysílání televize Prima má být nová rodinná show Aréna národů. Prima ji uvede na kanálu Prima family od 11. února. Od března Prima uvede také zábavní pořad Česká 30 s Martinem Dejdarem a seznamovací reality show Hotel Paradise. V březnu Prima spustí novou videotéku Prima Play.

Zástupci Primy to uvedli na dnešním setkání s novináři.

Aréna národů

V třináctidílné Aréně národů se představí osm národů, kromě Čechů například Rusové, Francouzi nebo Arméni, kteří spolu soupeří v nejrůznějších disciplínách. „Je to koncept, který vychází z dříve oblíbených Her bez hranic. Soutěž se bude vysílat celé jaro a vítězný tým získá medaili,“ řekl programový ředitel Primy Petr Vladyka.

Český tým bude mít patnáct soutěžících a v rolích moderátorů se divákům představí Aleš Háma s Alešem Valentou.

Aréna národů je koprodukčním pořadem osmi televizí, pořadatelským státem je Francie a francouzská televize také pořad finančně zaštiťuje. „V každém díle se české družstvo utká se třemi jinými a výsledky se sčítají. Přibližně třetina až polovina soutěží je zpestřena přítomností živého býka,“ řekl ČTK Václav Mazánek z PR oddělení Primy.

Videotéka Prima Play

Nová internetová videotéka s názvem Prima Play bude spuštěna v březnu. Podle generálního ředitele Primy Marka Singra bude nabízet přístup k obsahu bez registrace a zdarma.

K dispozici budou tři kanály Primy doplněné prémiovým obsahem v podobě filmů a záběrů ze zákulisí.

Další pořady

Česká 30 je nový pořad, ve kterém bude moderátor Martin Dejdar uvádět vždy třicet vybraných nej tuzemské kinematografie - nejvtipnější, nejtrapnější nebo nejerotičtější scény z českého filmu. Od 1. března ho bude uvádět kanál Prima family.

Seznamovací reality show Hotel Paradise se odehrává v Dominikánské republice, kde se budou nezadané páry pokoušet o seznámení. Jde o společný projekt se slovenskou partnerskou televizí Joj a bude se vysílat souběžně na obou televizních stanicích. Prima ji odvysílá společně na Prima family i Prima Love. Show bude moderovat Martina Gavriely.

Prima family dále uvede nové díly seriálů Cesty domů, druhou řadu seriálu Zázraky života, pátou řadu kuchařské show Prostřeno, šestou řadu Jste to, co jíte nebo novou řadu show Farmář hledá ženu.

Stálicemi programové nabídky zůstanou společenský magazín Top Star, sonda do hlubin české vzdělanosti Nikdo není dokonalý Speciál, páteční Show Jana Krause, improvizační show Partička, publicistický týdeník Soukromá dramata a každou sobotu večer film.

Programové schéma Primy v roce 2012, všední dny

Programové schéma Primy v roce 2012, všední dny

Programové schéma Primy v roce 2012, víkend

Programové schéma Primy v roce 2012, víkend

Tematické kanály

Prima Cool se ve svém vysílání bude snažit poskytnout návod jak přežít v apokalyptickém světě a uvede třeba reality show Experiment kolonie a konspirační seriál Událost.

Prima Love chystá kromě show Hotel Paradise také pořad z prostředí showbyznysu Top Star Love.

Programové schéma Primy Cool v roce 2012

Programové schéma Primy Cool v roce 2012