Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Prima uvede publicistický týdeník Očima Josefa Klímy

Josef Klíma, Robert Jašków, Janek Kroupa, Marek Taclík. Foto: TV Nova

Josef Klíma je také scenáristou druhé řady seriálu Expozitura, který natáčí Nova. S ním na snímku Robert Jašków, Janek Kroupa, Marek Taclík. Foto: TV Nova

Televize Prima bude od středy 22. ledna 2014 v čase od 21.30 vysílat nový publicistický pořad Očima Josefa Klímy. Konkurenční Nova totiž letos ruší Na vlastní oči, týdeník vysílaný taktéž ve středu, v podobném čase.

Josef Klíma už na Primě pracoval, s Jankem Kroupou tvořili relaci Soukromá dramata. Na podzim 2012 přešli zpět do Novy vrátit na obrazovku populární značku Na vlastní oči, ta ale teď na Nově padla za oběť rozsáhlým úsporám.

„Jde o můj vlastní autorský projekt, jehož základem je sonda do duše našeho národa. Obsah a forma pořadu budou překvapivé, základem formátu je moje letité úsilí pomáhat lidem,“ prohlásil Klíma k „novému“ pořadu na Primě.