Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Prima v 19.40 ruší Zprávy z Vily VyVolených, nahradí je Divácké zprávy

Monika Zajícová a Tomáš Kraus. Foto: TV Prima

Moderátoři Zpráv z Vily a nově Diváckých zpráv Monika Zajícová a Tomáš Kraus. Foto: TV Prima

V pondělí 28. října startuje v rámci zpravodajské hodiny na Primě nová relace Divácké zprávy, souhrn klipů, které lze do televize zasílat přes www.natocvideo.cz. Zároveň tím končí Zprávy z Vily, pořad propagující reality show VyVolení, který se od 12. srpna dosud vysílá právě mezi 19.40 a 19.55. Moderátor zůstávají Monika Zajícová a Tomáš Kraus.

Klip jde natáčet prostřednictvím mobilní aplikace pro Android a iOS. Videa od diváků mají tvořit základy jednotlivých reportáží Diváckých zpráv, redaktoři je budou dotvářet a aktivně s amatérskými tvůrci spolupracovat. Za nejlepší videa mají jejich autoři dostávat peníze.

Zpravodajská hodina Primy jinak zůstává beze změny: od 18.55 Zprávy FTV Prima, od 19.25 Krimi zprávy a pak od 19.55 VIP zprávy.