Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Prima vs. Nova 5:1 na podzimní novinky z vlastní produkce

Čerstvé pořady dvou nejsledovanějších komerčních stanic: kriminální Expozitura, komediální Rodinka, lifestylové Moje místo a Nové hnízdo, akční Těžká dřina a mužská show menZONE.

Opraveno

Konzervativní lídr nasazující novinky jen tehdy, když už není vyhnutí, a dorážející dvojka, která zkouší víc nových formátů, než kolik se jich za sezónu stačí ujmout. Nova i Prima také letos na podzim přistoupí k tvorbě programového schématu tak, jak jsou poslední roky zvyklé.

Poměr počtu novinek je 5:1 ve prospěch Primy. Zatím, televize mohou během sezóny překvapit. A samozřejmě to nemusí být v přímé úměrnosti k výsledkům sledovanosti.

Nově na Nově: Expozitura

Na jaře láska, na podzim opět výbuchy - tak čteme letošní vzkazy programové ředitelky Novy Alex Ruzek z letošních tiskových konferencí.

„Po pěti letech drsných kriminálních sérii je čas, abychom to trochu změnili a dali lidem lásku, kterou chtějí,“ prohlásila v únoru 2011, proč vlajkovou lodí televize bude kromě Ordinace a Ulice turecká série Tisíc a jedna noc.

Po půl roce jsme zpět u kriminální série, té nejdrsnější, na motivy činů tzv. Berdychova gangu. Výbuchy, to bylo slovo, které na pondělní tiskové konferenci Novy znělo snad nejčastěji.

Expozitura, seriál sepsaný Josefem Klímou a Jankem Kroupou podle vlastních profesních zkušeností z publicistického magazínu Na vlastní oči, je údajně nejdražším seriálem Novy. Nova ho natočila už před třemi lety a než ho vůbec odvysílala v Česku, stačila ho prodat do Spojených států.

Teď konečně přišel čas, kdy si je jistá, že nejhorší krize v jejím případě odezněla. Totiž že náklady na natáčení - mluví se až o 10 milionech Kč na díl, dílů je 16 - se jí zaplatí z reklamy.

Pokud jde o další pořady, pak Nova na podzim jen „přitočila“ další díly k prověřeným sériím. Seriál Ulice pokračuje 6. sezónou (jejím „šéfautorem“ - jak uvádí Nova - je čerstvě Tomáš Baldýnský, scénárista a kreativní producent Comebacku, mezi herci bude nový Filip Blažek a vrátí se Hana Maciuchová), Ordinace v růžové zahradě 7. sezónou, sitcomu Comeback je 8 nových dílů, Soukromých pastí 4 díly.

Největší střety

Jestli ne Expozitura, budou čtyři díly Soukromých pastí, televizních filmů o aktuálních společenských problémech, zbraní Novy proti druhé řadě show Primy Česko Slovensko má talent. Podle neoficiálních zvěstí z obou táborů.

Show Primy má jít v prestižním čase v neděli večer, zřejmě od 4. září. V ten čas jsou čeští diváci zvyklí vídat původní dramatické solitéry. Právě tehdy by se Nově nejvíc hodily nové díly série, která si získala popularitu a má atraktivní herecké obsazení.

Čtveřice nových dílů by mohla v prvním, rozjezdovém měsíci estrádě Primy zatopit. Nehledě na to, že nové epizody jsou o čtvrt hodiny delší než ty z původní série, trvají každá 75 minut. „Talent“ navíc změnil porotu - vedle Jaro Slávika a Lucie Bílé bude usedat místo Jana Krause méně výrazný Martin Dejdar.

Další střety budou tradičně o útercích a čtvrtcích po 20. hodině. Obě stanice tam setrvávají ve svých pozicích, nasazují v týchž časech Ordinaci v růžové zahradě (v ní přibudou herci Martin Zounar, Saša Rašilov, Anna Kulovaná), respektive Cesty domů.

Kromě vztahového seriálu Cesty domů Prima pokračuje čerstvými epizodami v cyklech Prostřeno!, Nikdo není dokonalý, Soukromá dramata (dělají je Klíma s Kroupou, autoři Expozitury, kteří už Novu opustili), magazínu Top Star, Show Jana Krause (z divadla Ponec se stěhuje do větší Archy), v průběhu léta resuscitované skečové show Partička a třetí, poslední řadě Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem.

Nově na Primě: Rodinka, Těžká dřina, menZONE, Moje místo, Nové hnízdo

Hlavní kanál Primy přinese tři novinky. Cyklus Rodinka, o 6 dílech, je volné pokračování populární Takové normální rodinky autorky Fan Vavřincové. Vystoupí v něm původní představitelé, údajně i želvy Poldinky.

Dvě novinky chystá Prima na víkendové podvečery.

Cyklus 10 dílů Moje místo nazývá sociální reality show. V ní bude účastníkům hledat nové zaměstnání. Jejich výkony a ambice budou hodnotit i celebrity, jde o Lucii Bílou, Ondřeje Soukupa, Otu Balage či Jiřího Adamce. V úvodním teambuildingu prověří všechny účastníky herečka Eva Holubová. Celým pořadem bude diváky provázet hlas Pavla Kříže.

Sociální reality show Moje místo

Sociální reality show Moje místo

Porota show Moje místo

Porota show Moje místo

Premiérové Nové hnízdo, kterým provede moderátor Petr Vondráček, bude s týmem makléřů, designérů a odborníků hledat zájemcům lepší bydlení. Má 8 tematických dílů.

Nové hnízdo na Primě

Nové hnízdo na Primě

Nezávislý arbitr Vladimír Toman

Nezávislý arbitr Vladimír Toman

Další dvě novinky přibudou na podzim na kanálu Prima Cool, určenému mladším mužům.

„Dokumentární reality show z prostředí nejsložitějších, nejzajímavějších, a především nejodpudivějších prací, které se dají na našem území vůbec vykonávat,“ Těžká dřina o 12 dílech je lokální verzí úspěšné zahraniční série Dirty Jobs, kterou Cool dává od letošního června.

Pátá novinka menZONE slibuje „příběhy obyčejného hovadství“, zábavu tří mužů v kvalitě hospodského rozhovoru někdy u čtvrtého piva. Jeho moderátoři účinkují v představení Příběhy obyčejného hovadství Kolečka a Svobody v kladenském divadle, jsou jimi Petr Pěknic, Štěpán Benonni a Tomáš Petřík.

Kromě toho pokračují původní magazíny Primy Cool, kolařský I Like Bike a herní Re-play.

Pět měsíců vysílající kanál pro ženy Prima Love zatím původní pořady neprodukuje, staví na starších sériích koupených ze zahraničí (zopakuje třeba kompletní Sex ve městě).

Programová schémata všech stanic Primy

Prima o všedních dnech

Prima o víkendech

Prima Cool na podzim 2011

Prima Love na podzim 2011

Pořady tematických stanic Novy

V pondělí vedení Novy slíbilo, že tento týden zveřejní, jakou spustí další, novou stanici.

Program stávajících tří tematických stanic Novy - kanálu filmového, sportovního a pro mladé - přinášíme obrazovou formou (kliknutím zobrazíte větší, čitelnější verzi).

Přehled chystaných filmů na Nova Cinema na podzim 2011

Přehled chystaných filmů na Nova Cinema na podzim 2011

Přehled chystaných přenosů na Nova Sport na podzim 2011

Přehled chystaných přenosů na Nova Sport na podzim 2011

Přehled chystaných novinek na české MTV na podzim 2011

Přehled chystaných novinek na české MTV na podzim 2011