Prima vůbec poprvé porazila nováckou Ordinaci

Druhý díl nového seriálu z prostředí rodinné farmy přilákal víc než milion diváků.

Eva Burešová v seriálu Slunečná. Foto: TV Prima

Eva Burešová v seriálu Slunečná. Foto: TV Prima

„Tak na tohle jsem čekal 11 let,“ zaradoval se na síti šéf televize Prima Marek Singer. Primě se totiž poprvé v historii podařilo zvítězit ve sledovanosti v přímém souboji s letitým seriálem Ordinace v růžově zahradě 2, vlajkovou lodí původní tvorby konkurenční Novy. Stalo se tak v přímém souboji v úterý 14. ledna po 20. hodině, kdy Prima vysílala druhý díl svého nového seriálu Slunečná. Ten v obecné cílové skupině nad 15 let zaujal 1.051.000 diváků, zatímco Ordinace měla 925.000.

Seriál z prostředí rodinné farmy Slunečná byly nejsledovanějším pořadem dne už v sobotu 11. ledna, kdy běžel první díl. Ten zaujal 1.371.000 diváků. Novinku Prima ve všední dny nasadila na úterky a čtvrtky, právě do tradičních časů, kdy se na Nově vysílá Ordinace. Slunečná nahradila předchozí sérii Krejzovi, která se na Primě vysílala rok a půl.

„Podařilo se nám najít nejen skvělé herecké obsazení, které přilákalo k obrazovkám mladší cílovou skupinu, ale také zajímavý příběh, který navzdory populárnímu tématu, jako je pečení, i historicky zavedenému konkurenčnímu seriálu podruhé zvítězil,“ komentoval to oficiálně ředitel Singer.

„Ač se jedná o vztahový seriál, nepřinášíme jen romantiku, ale i komedii a drama. Mixujeme klidné venkovské prostředí s rušným pražským světem plným byznysu,“ vysvětluje možné důvody úspěchu Lenka Hornová, ředitelka obsahu Primy a spoluautorka seriálu. Ta kdysi pracovala na Nově, stála například za její verzí reality show Big Brother.