Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Primě narostly kvartální tržby o 22 %

Pomohlo spuštění Prima Zoom a spolupráce s Barrandovem.

Na Palmovce se může slavit. Foto: Profimedia.cz

Na Palmovce se může slavit. Foto: Profimedia.cz

Čisté tržby švédské mediální společnosti Modern Times Group (MTG) loni vzrostly o 6 % na více než 14 miliard SEK, čistý zisk se však propadl o více než čtvrtinu na zhruba 1,2 miliardy SEK (necelé 4 miliardy Kč). Oznámila to firma, která v Česku spoluvlastní rodinu stanic Prima.

Tržby ve čtvrtém čtvrtletí 2013 se při stálých směnných kurzech zvýšily o 14 % a v České republice dokonce o 22 %. Růst v Česku podpořilo mimo jiné spuštění dokumentárního kanálu Prima Zoom a pokračující spolupráce s televizí Barrandov při prodeji reklamy.

Primě rostly tržby navzdory propadu českého trhu (pomohla jí nešťastná obchodní politika konkurenční Novy, jejíž vinou z trhu zmizelo přes 2 miliardy Kč) a slabým výkonům hlavního kanálu. Podíl stanic Primy na sledovanosti ve věkové kategorii 15 až 54 let ve čtvrtém čtvrtletí klesl na 34,1 % z 39,1 % v témže období rok předtím. Prima přitom počítá jen podíl mezi komerčními televizemi, vyjma ČT.