Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Pro odměny šéfa rozhlasu bude důležitější podíl na trhu

  • ČTK
  • 29. 01. 2014 16:01
Peter Duhan je řádným ředitelem od 28. 7. 2011, přechodně rozhlas vedl od března 2010. Foto: Český rozhlas

Peter Duhan. Je řádným ředitelem od 28. 7. 2011, přechodně rozhlas vedl od března 2010. Foto: Český rozhlas

Rada Českého rozhlasu dnes schválila způsob stanovení odměny generálnímu řediteli Peteru Duhanovi pro letošní první pololetí. Stejně jako v předchozím období bude mít nárok na trojnásobek platu po splnění čtyř kritérií, jejich váha se ale částečně proměnila. Za první pololetí v loňském roce Duhan dostal odměnu 456.000 Kč.

Generální ředitel má podle schváleného návrhu nárok na odměnu v případě, že splní čtyři kritéria. Mezi ně patří podmínka dodržování Kodexu a Statutu Českého rozhlasu, jejíž váha se zvýšila z původních 30 na 40 %, dále dodržování usnesení rady, které má nyní na celkovém výsledku podíl 10 % místo 20. U dosažení podílu Českého rozhlasu na trhu 21,5 % se váha naopak zvýšila z 10 na 20 % a u dodržování časového harmonogramu restrukturalizace klesla ze 40 na 30 procent.

V loňském roce rada při stanovení odměny za první pololetí přistoupila k jejímu snížení o 5 % z maximálních možných 480.000 Kč. Snížení tehdy zdůvodnila protiprávním hospodařením v ostravském studiu, kvůli kterému byl loni v únoru odvolán šéf Českého rozhlasu Ostrava Igor Horváth. Tytéž podmínky pro udělení odměny poté rada navrhla a schválila i pro druhé pololetí.

Na dnešním zasedání rovněž zaznělo, že se rozhlasu podařilo dohodnout smírné řešení se sdružením dodavatelů OHL ŽS a Hochtief ve sporu týkajícím se rekonstrukce budovy rozhlasu na Vinohradech. Stavba zahájená v roce 2007 se protahovala a proti plánu se kvůli dodatečným pracím zvýšila i konečná cena. O dohodě, jejíž podrobnosti rozhlas zatím nezveřejnil, bude ještě rozhodovat soud.

Rada dnes také schválila změnu statutu, podle níž bude mít generální ředitel povinnost k projednání předložit jmenování a odvolání šéfredaktorů jednotlivých stanic rozhlasu. Změna podle rady souvisí s požadavky tiskového zákona.