Proč si Red Media nemusí na kampaně půjčovat

Mějte peníze na účtu už za tři dny, využijte službu iplatba od Platební instituce Roger

Red Media je výkonová online mediální agentura, která svým klientům pomáhá stavět ziskové obchodní modely na internetu a mobilních zařízeních. Široké a komplexní portfolio služeb v kombinaci s řadou velkých klientů vytváří značné nároky na správu firemních financí a optimalizaci cashflow. Skvělým příkladem efektivního řešení pro tento typ subjektů je iplatba, kterou zajišťuje Platební instituce Roger.

Red Media

Red Media

iplatbu od Rogera využívá Red Media pravidelně od ledna 2017 pro financování zakázek vůči e-shopu s módou Zoot. „Pro optimalizaci financí využíváme mimo jiné bankovní úvěry. Nechceme však těmito úvěry financovat marketingové kampaně našich klientů. A protože většinu naší práce pro Zoot tvoří právě tvorba a správa marketingových PPC kampaní, jsme rádi, že je tady iplatba, která nám zkrátí splatnost faktur například z 90 dní na tři dny. Těmito penězi tak můžeme kampaně zaplatit, a navíc nám zůstává rezerva v podobě provozních úvěrů,“ říká Lukáš Kružberský, šéf Red Media. iplatba tak slouží jako užitečný doplněk k bankovním úvěrům a umožňuje financovat kampaně klientů bez zbytečného zadlužování.

V čem je specifické využití iplatby v oblasti marketingu a médií? „V této oblasti je jednou z nejdůležitějších vlastností rychlost a flexibilita. A právě iplatba nám hodně pomáhá tyto vlastnosti splňovat,“ vysvětluje Kružberský a dodává: „iplatba je pro nás důležitým partnerem i v otázce řízení kreditních rizik. Dnes, kdy je na trhu mnoho rychle rostoucích firem je složité prověřovat spolehlivost odběratele. Ještě více pak pro marketingovou agenturu, která pro to nemá nástroje ani znalosti.“ Na webu iplatby si totiž můžete zdarma a bez registrace nechat prověřit svého stávajícího či nového odběratele z hlediska kredibility a bonity.

Jak iplatba funguje

„Je to jednoduché, stačí, když si klient vybere fakturu, jejíž splatnost chce zkrátit, a pošle nám ji e-mailem, případně přes účetní software. Faktury se následně draží v aukcích, kde soukromí investoři nabízí cenu financování. Cenu i další podmínky znají klienti předem, nečekají na ně tak žádná nepříjemná překvapení,“ vysvětluje Ivana Saxunová, která má na starosti péči o zákazníky iplatby.

Díky iplatbě si můžete zkrátit dlouhou splatnost faktur na tři dny a mít tak stále optimalizované firemní finance. Cena služby se odvíjí od více faktorů, avšak průměrně se jedná o 1,7 % z hodnoty faktury, bez dalších poplatků. V praxi to vypadá tak, že 75 % z hodnoty faktury obdržíte na účet do tří pracovních dnů a zbylých 25 % po zaplacení faktury odběratelem. Hlavní devizou iplatby je její jednoduchost, protože vše probíhá elektronicky a bez zbytečné administrativy. Důležitou roli hraje také bezpečnost, kdy je možné chránit obchodní tajemství klientů skrytím citlivých údajů na fakturách. O bezpečnost transakcí se dále stará Česká národní banka, protože vše probíhá přes jí dozorované bankovní účty.

A co tedy iplatba pro Red Media znamená? „iplatba od Rogera je pro nás vedle dalších finančních produktů na trhu skvělou možností, kterou pravidelně využíváme. Nejsme tak při své práci omezováni problémy s cashflow a zároveň můžeme více investovat do vlastního rozvoje,“ uzavírá Lukáš Kružberský.

Článek je placenou inzercí Platební instituce Roger a.s.