„Proč zrovna já?“ Chystá se kampaň na pomoc obětem trestných činů

Probační a mediační služba vypsala zakázku na regionální kampaň za 4 miliony Kč.

Kampaň bude určena na podporu obětem trestných činů

Kampaň bude určena na podporu obětem trestných činů

Do konce letošního listopadu poběží projekt nazvaný Proč zrovna já?, který představuje dlouhodobý poradenský program pro oběti trestných činů. Poradenství zajišťují pracovníci Probační a mediační služby ve 30 městech 13 českých krajů. Celý projekt by měla ještě během letošního roku zpropagovat nová informační a komunikační kampaň, na jejíž realizaci vypsala tato služba veřejnou zakázku.

Úkolem vítězné agentury bude vytvořit komunikační strategii, a následně pak i PR, rozhlasovou a outdoor kampaň i tištěnou kampaň v regionálních denících, včetně harmonogramu, zvolení vhodných nástrojů i návrhu zacílení na jednotlivá města podle jejich velikosti. Rozpočet na kampaň dělá 4 miliony Kč. Všechny reklamní a komunikační aktivity by měly odstartovat v polovině srpna a běžet až do konce listopadu. Do tendru se lze hlásit do 9. července.

Probační a mediační služba je organizační složkou českého státu podléhající Ministerstvu spravedlnosti, jejímž úkolem je mimo jiné dohled nad obviněnými či odsouzenými a nad výkonem alternativních trestů, zprostředkovávání mimosoudního řešení sporu mezi obviněným a poškozeným a také bezplatné poradenství určené na podporu obětem trestných činů.