V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Prodejce e-knih eReading.cz jde na maďarský trh, v Česku zpřístupnil periodika

Čtečka eReading.cz

Čtečka eReading.cz

Český prodejce elektronických knih a čteček eReading.cz uzavřel strategické partnerství s jedním z předních maďarských distributorů Bookline.hu, provozující portál Ekonyv.hu. V Česku eReading uvádí druhou generaci své hardwarové čtečky a zavádí do ní distribuci periodik.

Projekt eReading.cz vznikl 5. září 2010, první verzi své čtečky uvedl v listopadu 2011, tehdy za 3449 Kč (v balíčku s pouzdrem a poukázkami na několik titulů). Teď je cena stanovena na 2995 Kč. Hlavním distribučním partnerem bude opět Kasa.cz.

Z nabídky mizí digitální ochrana autorských práv Adobe DRM, 98 % katalogu (přes 2000 titulů, s výjimkou těch od odborného nakladatelství Grada) se tak nyní distribuuje bez ochrany.

„V podmínkách světového trhu zastává DRM ochrana pouze funkci ochrany vlastního byznysu, jde tedy o nástroj protekcionismu. V českých podmínkách však nedává úplně smysl, na malém trhu je naopak potřeba spolupracovat a držet se otevřených standardů,“ prohlásil zástupce eReading.cz Martin Lipert.

Čtečka umožní i nahrávání vlastních souborů v mnoha formátech, včetně celosvětových standardů ePub a PDF.

Do čtečky si zájemci mohou rovněž stahovat automatizované výstupy z online periodik - placených (Deník Insider, Literární noviny) i zdarma (Médiář.cz, E15, Česká pozice, ČTK, Kinobox.cz, Ulékaře.cz, Hokej.cz, Patria online).

České online zdroje lze už déle konzumovat prostřednictvím rozšířenější čtečky Kindle amerického Amazonu, umožňuje to portál Kindly.cz (nabízí také zprávy a sloupky Médiáře).