Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Produkce Forleaf se mění na Bumerang Film

Tým Bumerang Film

Tým Bumerang Film

Produkce Forleaf, která se od roku 2013 zabývá tvorbou komerčních a dokumentárních videí, se přejmenovala na Bumerang Film. S tím souvisí i změna vizuální identity a spuštění webu bumerang.filmNově se produkce zaměří i na dlouhodobou tvorbu videí pro sociální sítě. Kromě tvorby videí zkoumá reklamu a to, jak ji lidé přijímají a vnímají. Videa umíme orientovat na maximální výkon, používáme pretesty, animatiky a A/B testování. Kromě filmařského řemesla je pro nás důležitá i efektivita,“ uvedl Jan Perout, ředitel Bumerang Filmu.

Forleaf v roce 2013 založili nyní už absolventi zlínské univerzity Jan Perout, Jonáš Vacek a Pavel Mašek. V základním týmu má produkce osm lidí a spolupracuje s dalšími mladými talenty. Mezi klienty patří například e-shop s elektronikou CZC.CZ, Česká Zbrojovka z Uherského Brodu, e-shopy Vivantis.cz, Prozdraví.cz, stavební firma Navláčil, výrobce zateplení Isover, výrobce zmrzlin Adria Gold, výrobce oken Sulko, Zlínský fotbalový klub, Jihomoravský kraj a další.

Tým také spolupracoval na dokumentech a seriálech, třeba na filmu o trilogii Zahradnictví, kterou režíroval Jan Hřebejk. K 800. výročí založení řádu Dominikánů natočil také film Psi Páně režiséra Jonáše Vacka a aktuálně vyrábí dokumentární film ke 100. výročí zlínského fotbalového klubu FC Fastav Zlín.