Česká mutace otevřené online encyklopedie Wikipedia je dnes vypnutá na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Nově pojatá ochrana práv se nemá dotknout přímo Wikipedie, podle editorů ale výrazně omezí dostupnost zdrojů, z nichž čerpají. Kampaň jede i Uložto.

Produkce Forleaf se mění na Bumerang Film

Tým Bumerang Film

Tým Bumerang Film

Produkce Forleaf, která se od roku 2013 zabývá tvorbou komerčních a dokumentárních videí, se přejmenovala na Bumerang Film. S tím souvisí i změna vizuální identity a spuštění webu bumerang.filmNově se produkce zaměří i na dlouhodobou tvorbu videí pro sociální sítě. Kromě tvorby videí zkoumá reklamu a to, jak ji lidé přijímají a vnímají. Videa umíme orientovat na maximální výkon, používáme pretesty, animatiky a A/B testování. Kromě filmařského řemesla je pro nás důležitá i efektivita,“ uvedl Jan Perout, ředitel Bumerang Filmu.

Forleaf v roce 2013 založili nyní už absolventi zlínské univerzity Jan Perout, Jonáš Vacek a Pavel Mašek. V základním týmu má produkce osm lidí a spolupracuje s dalšími mladými talenty. Mezi klienty patří například e-shop s elektronikou CZC.CZ, Česká Zbrojovka z Uherského Brodu, e-shopy Vivantis.cz, Prozdraví.cz, stavební firma Navláčil, výrobce zateplení Isover, výrobce zmrzlin Adria Gold, výrobce oken Sulko, Zlínský fotbalový klub, Jihomoravský kraj a další.

Tým také spolupracoval na dokumentech a seriálech, třeba na filmu o trilogii Zahradnictví, kterou režíroval Jan Hřebejk. K 800. výročí založení řádu Dominikánů natočil také film Psi Páně režiséra Jonáše Vacka a aktuálně vyrábí dokumentární film ke 100. výročí zlínského fotbalového klubu FC Fastav Zlín.