Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Proficio přibralo tři ženy a dva muže a přesídlilo

Tým agentury Proficio v nových prostorách

Tým agentury Proficio v nových prostorách

Aneta Sklenářová, Martin Hill, Lucie Příhodová

Aneta Sklenářová, Martin Hill, Lucie Příhodová

Luboš Segeťa, Kateřina Ligasová

Luboš Segeťa, Kateřina Ligasová

Vedoucí obsahu Martin Smutek

Vedoucí obsahu Martin Smutek

Brněnská digitální agentura Proficio rozšířila svůj tým pro SEO a marketingový obsah celkem o pět lidí. Specialistka na PR a obsah Aneta Sklenářová přišla z agentury Lesensky.cz, specialistka na obsah Lucie Příhodová dřív pracovala pro e-shop Alza.cz, specialista na emailing Luboš Segeťa přišel z agentury Cyrrus Marketing, specialisté na SEO Martin Hill a Kateřina Ligasová dělali pro Sovanet, respektive Dactyl Group. „Není vyloučený ani nábor dalších členů, tentokrát do týmu UX,“ uvedla agentura. Tu aktuálně tvoří 30 lidí, kteří se dohromady starají o víc než 100 klientů.

Kvůli navýšení kapacit se Proficio přestěhovalo do většího, z Marešovy ulice do ulice Za Divadlem. S rozšířením týmu se počítalo delší dobu, zvlášť po tom, co agentura získala tři nové klienty. „Poptávka začala převyšovat nabídku zejména v oblasti správy sociálních sítí a přirozeného vyhledávání,“ přiblížil generální ředitel agentury Petr Halík. ten agenturu vlastní společně s Lenkou Halíkovou. Firmu založili v roce 2013, mez klienty dnes mají Ytong, Velux, DHL, Student Agency, Pneuboss, Uni Hobby nebo Sportobchod.