Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Profimedia prodává fotky TASR v zahraničí

Pavel Macků

Fotobance Profimedia šéfuje Pavel Macků

Největší česká fotobanka Profimedia přichází od března s exkluzivní nabídkou fotografií od Tiskové agentury Slovenské republiky (TASR), slovenskou obdobou ČTK. Archivní i nejčerstvější fotografie z produkce TASR bude výhradně prodávat do všech zemí světa (pro francouzskou AFP či do amerických The New York Times), především však na trhy, kde působí, to je do Česka, Maďarska, Chorvatska, Slovinska, Srbska, Rumunska, Bulharska, Černé Hory a Makedonie. Slovensko si ve svém exkluzivním pokrytí TASR logicky ponechává.

„Denně půjde o zhruba dvě stovky nejnovějších fotografií, dále máme letecké snímky Slovenska a přes 60.000 fotografií z unikátního archivu z let 1945 až 1952,“ přibližuje předseda správní rady Profimedia Pavel Macků. „Touto spoluprací zhodnotíme produkty TASR na nových trzích a posilníme informovanost o dění na Slovensku u našich sousedů,“ věří generální ředitel TASR Vladimír Puchala. Profimedia si od spolupráce slibuje hlavně, že nabídne největším českým deníkům aktuální obrazové pokrytí událostí ze Slovenska a současně i archivní snímky, které na českém trhu prodává převážně ČTK.

Fotobanka Profimedia aktuálně přes web nabízí více než 100 milionů fotografií z celého světa, z toho více než 3 miliony českých a slovenských snímků. Kromě obrázků od vlastních fotografů exkluzivně prodává i fotografie vydavatelství Czech News Center (1 milion snímků), Mafra (860.000 fotografií včetně nově zdigitalizovaného archivu z let 1990 až 2000) a Borgis (100.000 fotografií) či slovenského Petit Pressu.