V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Program kvůli Havlově úmrtí mění i Česká televize. Na ČT1 od 20 hodin premiéra prezidentova Odcházení

Veřejnoprávní Česká televize zahajuje dnes v šest večer na programech ČT1 a ČT2 speciální pásma pořadů o zesnulém prezidentovi Václavu Havlovi. Zpravodajská ČT24 vysílá speciál už od jedné hodiny odpolední.

„Do vysílání ČT1 se podařilo zajistit premiéru jediného filmu, který Václav Havel nejen napsal ale i režíroval – Odcházení,“ oznámilo tiskové oddělení.

Dnes večer na ČT1

 • 20:00 Odcházení
  Premiéra filmové podoby divadelní hry, kterou Václav Havel napsal a zároveň jako svůj filmový debut režíroval.
 • 21:30 Václav Havel očima Ondřeje Trojana
  Dokument z cyklu GEN: Václav Havel (1936), dramatik, spisovatel.
 • 21:45 Už je to tady
  Záznam koncertu pořádaného z iniciativy Václava Havla k 20. výročí politických změn v Československu a pádu železné opony z prostor Pražské křižovatky.
 • 23:50 Jednou budem dál
  Zamyšlení exprezidenta Václava Havla nejen o současné politické situaci v České republice u příležitosti výročí 20 let od listopadové revoluce.

Dnes večer na ČT2

 • 18:00 Largo desolato
  Záznam divadelní inscenace světoznámé hry Václava Havla v nastudování Divadla Na zábradlí v Praze (1991).
 • 20:00 Václav Havel, Praha - Hrad
  Dokument s podtitulem Slibuji na svou čest a svědomí mapuje příchod Václava Havla a jeho přátel na Pražský hrad a jejich působení v Kanceláři prezidenta republiky od 29. prosince 1989 do prvních svobodných voleb v červnu 1990. Dobové archiválie a dokumenty.
 • 21:00 Fenomén Hrádeček aneb duchové pod Břečtejnem
  Úvaha o historii jednoho z koutů Podkrkonoší, kterým procházely dějiny, o polorozpadlém hradu, o starých stromech, o divadle, které se tam hrálo a dodnes hraje a o muži s velkou hlavou, který to všechno zpovzdálí pozoruje.
 • 22:00 Audience
  Záznam divadelní hry jedné z nejpopulárnějších her Václava Havla v podání souboru Činoherního klubu.
 • 23:20 Třistatřicettři
  Zábavní literární revue (2003), v níž si moderátoři Jan Lukeš a Jan Schmid povídali s Václavem Havlem o tom, jak prezidentská léta změnila jeho pohled na život a tvorbu a zda jako spisovatel chce začít úplně znova a odjinud. Hosty byli i Havlovi blízcí.