Seznam Zprávy se uvedly v nové podobě. Web chce posílit investigativu, sekci o byznysukomentáře. „V internetovém prostředí chceme být tím, čím bývaly ve zlaté éře tradiční, nezávislé noviny,“ prohlašuje šéfredaktor Jiří Kubík. V redakci dělá přes 70 lidí, včetně externistů. 

Programovým ředitelem rozhlasu bude Nováček

Ondřej Nováček nastoupí do funkce v únoru 2018, Eva Hazdrová-Kopecká končí s lednem.

Ondřej Nováček. Foto: Khalil Baalbaki

Ondřej Nováček. Foto: Khalil Baalbaki

Novým ředitelem programu Českého rozhlasu byl s účinností od 1. února 2018 jmenován Ondřej Nováček, dosavadní šéfredaktor Českého rozhlasu Plus. Ve funkci vystřídá Evu Hazdrovou-Kopeckou, která své působení na pozici ředitelky programu ukončí k 31. lednu. Program vedla od jara 2016, kdy ji do funkce uvedl generální ředitel veřejnoprávního rádia René Zavoral, po svém zvolení. Hazdrová-Kopecká byla tehdy jednou z jeho neúspěšných protikandidátů.

Nováček vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, obor česká filologie a historie. Do Českého rozhlasu nastoupil v roce 2002 jako šéfredaktor Českého rozhlasu Region (tehdy nově zřízené regionální stanice pro kraj Vysočina), kde následně působil jako ředitel. V roce 2012 zastával funkci ředitele Centra vysílání Českého rozhlasu, stanici mluveného slova Český rozhlas Plus vedl od roku 2016.