V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Programovým ředitelem rozhlasu bude Nováček

Ondřej Nováček nastoupí do funkce v únoru 2018, Eva Hazdrová-Kopecká končí s lednem.

Ondřej Nováček. Foto: Khalil Baalbaki

Ondřej Nováček. Foto: Khalil Baalbaki

Novým ředitelem programu Českého rozhlasu byl s účinností od 1. února 2018 jmenován Ondřej Nováček, dosavadní šéfredaktor Českého rozhlasu Plus. Ve funkci vystřídá Evu Hazdrovou-Kopeckou, která své působení na pozici ředitelky programu ukončí k 31. lednu. Program vedla od jara 2016, kdy ji do funkce uvedl generální ředitel veřejnoprávního rádia René Zavoral, po svém zvolení. Hazdrová-Kopecká byla tehdy jednou z jeho neúspěšných protikandidátů.

Nováček vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, obor česká filologie a historie. Do Českého rozhlasu nastoupil v roce 2002 jako šéfredaktor Českého rozhlasu Region (tehdy nově zřízené regionální stanice pro kraj Vysočina), kde následně působil jako ředitel. V roce 2012 zastával funkci ředitele Centra vysílání Českého rozhlasu, stanici mluveného slova Český rozhlas Plus vedl od roku 2016.