V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Propagaci Egypta má od Bizonů zpět C.O.T. Media

Egyptský úřad pro cestovní ruch v Česku si po třech letech opět na své PR vybral agenturu C.O.T. Media. Ta už v minulost pro tohoto klienta pracovala, předloni na jaře ji ale vystřídala Bison & Rose. Mediální dům má na starosti zviditelnění Egypta v oblasti turistického ruchu a přiblížení cílové destinace české klientele - zajistí mediální podporu veletrhů a festivalů týkajících se cestovního ruchu a arabské kultury, včetně presstripů a dalších aktivit v PR.

Veškeré činnosti probíhají na základě plánování a koordinace s centrálou Egyptian Tourism Authority (ETA) v Káhiře. Během první vzájemné spolupráce v letech 2013 a 2014 komunikovala C.O.T. Media s kanceláří ve Varšavě. Na podzim 2015 došlo k restrukturalizaci sítě zámořských zastoupení ETA. Vzhledem k vzrůstajícímu významu českého trhu pro egyptský cestovní ruch otevřeli jeho zástupci pobočku v Česku. Ta obsluhuje i trhy na Slovensku, Maďarsku, Ukrajině, Rumunsku, Srbsku a Gruzii.

„Naším hlavním cílem je přiblížit se rekordnímu roku 2010, kdy jsme registrovali přes 200.000 příjezdů z Česka. V období od ledna do října 2017 do Egypta přijelo o 137 % českých turistů více, než ve stejném období v roce 2016,“ uvedl ředitel Egyptského úřadu pro cestovní ruch v Praze Mohamed Desouky.