Prostějovský výrobce oděvů Koutný dává desítky milionů do rozvoje

Tak má vypadat nové zázemí rodinné firmy Koutný

Tak má vypadat nové zázemí rodinné firmy Koutný

Rodinná oděvní firma Koutný investuje 60 milionů Kč do svého zázemí. Rekonstrukce sídla společnosti v Prostějově, nové administrativní prostory a logistické centrum, rozšíření prodejny i nová kalhotová dílna tvoří největší investiční celek od vzniku firmy Koutný v roce 1995. Třicet milionů přitom půjde na nové administrativní prostory včetně rozšíření skladu v sídle firmy a zvětšení podnikové prodejny, dalších 30 milionů pak na nové logistické centrum.

Spolu s podnikovou prodejnou, která projde rekonstrukcí, tvoří prodejní síť sedm vlastních provozoven a šest partnerských prodejen. „V sídle společnosti máme sakovou linku, která bude doplněna právě o kalhotovou dílnu. Chceme mít větší kontrolu nad celým výrobním procesem pro malosériové zakázky,“ vysvětluje jednu z inovací ředitel firmy Pavel Koutný mladší.

Kromě výroby pánských obleků na míru i konfekce jsou hlavním artiklem firmy Koutný uniformy, které dodává třeba nizozemské nebo rakouské armádě, ale i českým hasičům nebo lesníkům. „Naše společnost prodá něco kolem 350.000 kusů uniforem ročně, což je nárůst o 100 % za posledních pět let a zobchodování takového objemu potřebovalo novou skladovací infrastrukturu,“ říká Koutný mladší. Firma o 120 zaměstnancích letos očekává tržby ve výši zhruba 430 milionů Kč.