Panelovou diskusí v pondělí ve 13 hodin začal 2. ročník Týdnů mediálního vzdělávání. Potrvá šest týdnů a proběhne na víc než stovce základních a středních škol po celém Česku. Zapojí se do něj 45 novinářů a mediálních odborníků. Pořádá ho Člověk v tísni v programu Jeden svět na školách.

Prouza vyměnil BlaBlaCar za dopravce FlixBus

Pavel Prouza

Pavel Prouza

Marketér Pavel Prouza, který donedávna řídil tuzemskou pobočku francouzské platformy pro sdílenou přepravu BlaBlaCar, se posunul k jiné značce v oboru. Od května působí jako ředitel německé dopravní platformy FlixBus pro Česko a Slovensko. Pro BlaBlaCar Prouza pracoval necelé dva roky, od září 2015 do letošního dubna. Dělal v agentuře Socialbakers, předtím se v agentuře Mustard staral o social přední české značky Škoda Auto.

FlixBus vznikl v roce 2013, s přeshraničními linkami z Prahy začal v roce 2014, letos od 17. srpna pak vstoupí na trh vnitrostátní dopravy. Jízdenky po Česku nabídne za ceny od 49 Kč, cílem podniku přitom je vytvořit nejhustší síť autobusových linek v republice. FlixBus funguje jako platforma pro propagaci a admistraci, jízdy v Česku zajišťuje firma Umbrella Coach & Buses Zdeňka Kožíška, za kterou vystupuje Pavel Steiner.