Česká televize, Nova i Prima oznámily, kdy hodlají vysílat duely DrahošZeman. ČT už o víkendu naplánovala duel na čtvrtek 25. ledna od 20 hodin, odvysílá ho na ČT1 a ČT24, oba pozvání písemně potvrdili a „moderování bylo tradičně nabídnuto Václavu Moravcovi„. Nova dnes avizovala debatu na neděli 21. ledna ve 20.00. Prima tu svou plánuje na úterý 23. ledna ve 20.15, a to z Hudebního divadla Karlín s kapacitou 921 míst. „Pozváni byli oba kandidáti. Prezident Miloš Zeman pozvání do debaty přijal, na odpověď Jiřího Drahoše čekáme,“ sdělila Nova. I Primě Zeman potvrdil, na Drahoše se čeká. Ten hodlá jít jen do dvou duelů – na ČT a pak na televizi, kterou vybere Zeman.

Prouza vyměnil BlaBlaCar za dopravce FlixBus

Pavel Prouza

Pavel Prouza

Marketér Pavel Prouza, který donedávna řídil tuzemskou pobočku francouzské platformy pro sdílenou přepravu BlaBlaCar, se posunul k jiné značce v oboru. Od května působí jako ředitel německé dopravní platformy FlixBus pro Česko a Slovensko. Pro BlaBlaCar Prouza pracoval necelé dva roky, od září 2015 do letošního dubna. Dělal v agentuře Socialbakers, předtím se v agentuře Mustard staral o social přední české značky Škoda Auto.

FlixBus vznikl v roce 2013, s přeshraničními linkami z Prahy začal v roce 2014, letos od 17. srpna pak vstoupí na trh vnitrostátní dopravy. Jízdenky po Česku nabídne za ceny od 49 Kč, cílem podniku přitom je vytvořit nejhustší síť autobusových linek v republice. FlixBus funguje jako platforma pro propagaci a admistraci, jízdy v Česku zajišťuje firma Umbrella Coach & Buses Zdeňka Kožíška, za kterou vystupuje Pavel Steiner.