Ze zájemců o členství v Radě ČT vystoupili ve čtvrtek před poslanci nejvýrazněji Vlastimil Venclík a Tomáš Němeček. Rozhodovat se ale samozřejmě nebude jen podle kvality vystoupení při veřejném slyšení, kandidátům ostatně z osmnáctičlenného volebního výboru naslouchala vesměs jen pětice poslanců – Golasowská (KDU-ČSL), HolomčíkMartínek (Piráti), Juchelka (ANO) a Španěl (SPD). Mohli se ovšem spolehnout na aktivistu Jana Šinágla, který se kandidátů ptal s nimi.

Prouza vyměnil BlaBlaCar za dopravce FlixBus

Pavel Prouza

Pavel Prouza

Marketér Pavel Prouza, který donedávna řídil tuzemskou pobočku francouzské platformy pro sdílenou přepravu BlaBlaCar, se posunul k jiné značce v oboru. Od května působí jako ředitel německé dopravní platformy FlixBus pro Česko a Slovensko. Pro BlaBlaCar Prouza pracoval necelé dva roky, od září 2015 do letošního dubna. Dělal v agentuře Socialbakers, předtím se v agentuře Mustard staral o social přední české značky Škoda Auto.

FlixBus vznikl v roce 2013, s přeshraničními linkami z Prahy začal v roce 2014, letos od 17. srpna pak vstoupí na trh vnitrostátní dopravy. Jízdenky po Česku nabídne za ceny od 49 Kč, cílem podniku přitom je vytvořit nejhustší síť autobusových linek v republice. FlixBus funguje jako platforma pro propagaci a admistraci, jízdy v Česku zajišťuje firma Umbrella Coach & Buses Zdeňka Kožíška, za kterou vystupuje Pavel Steiner.